Варикоз? Вихід є!

Варикоз? Вихід є!

ВарикозВарикоз, або варикозне розширення вен (varix – вузол, здуття, лат.) – це захворювання вен (судин, що несуть кров до серця), яке веде до збільшення їх просвіту, стоншення венозної стінки та утворення вузлів (нерівномірному розширенню) . Варикозна хвороба відома ще з часів глибокої давнини. Про неї є згадки в єгипетських папірусах, Візантійському зводі законів про медицину та навіть в Старому Завіті. Лікувати варикоз намагалися (частіше, правда, безуспішно) видатні лікарі стародавності Гіппократ, Авіценна, Гален та Парацельс. Цю недугу називали “хворобою, що збиває з ніг”. Варикоз або варикозне розширення вен нижніх кінцівок пов’язано з тим, що вени не справляються з потоком крові по ним. Зрозуміло, що кров тече по венах ніг знизу вгору, тобто проти дії сили земного тяжіння. Це досягається за допомогою декількох механізмів: тиск крові з артерій (самий незначний вклад), скорочення м’язів ніг при рухах (це діє як насос) та наявність у венах клапанів, що перешкоджають зворотньому потоку крові (зверху вниз).

Саме нездатність цих клапанів виконувати свою функцію й викликає порушення венозного кровотоку, що призводить до перерозтягнення вен. Збільшення просвіту вени в свою чергу ще більше погіршує роботу клапана, так як він не може перекрити просвіт такого діаметра. Скидання крові вниз посилюється. Тобто виходить порочне коло.

Профілактика появи варикозного розширення вен.
При незначному розширенні вен нижніх кінцівок доцільно наполегливо проводити такі заходи: при сидячій або стоячій роботі періодично рухатися, давати дозоване навантаження на м’язи нижніх кінцівок, підніматися на носки, енергійно ходити (можна на місці). Через скорочення м’язів, поліпшення кровообігу та посилення венозного відтоку крові такі дії перешкоджають патологічним змін в судинній стінці. Для кращого відтоку лімфи (лімфатична система тісно пов’язана з кровоносною) протягом дня бажано ноги розташовувати в горизонтальному (або трохи вище) положенні (хоча б на кілька хвилин 2-4 рази), робити обертові рухи в гомілковостопних суглобах за годинниковою стрілкою та в протилежному напрямку по 10 разів.

Запишіться на прийом до лікаря нашого Центру та ми дамо Вам рекомендації з профілактики варикозного розширення вен!

comments powered by HyperComments