Алопеція (випадіння волосся)

Алопеція (випадіння волосся)

Алопеція (випадіння волосся)Незважаючи на величезну кількість публікацій та дисертацій, присвячених алопеції (випадінню волосся), певні причини її виникнення досі до кінця не з’ясовані. Існує велика кількість теорій, підкріплених або спростованих клінічно. Серед них: генетична імунна (її дотримується більшість авторів – згідно з цією теорією алопецію слід відносити до аутоімунних захворювань), дисциркуляторна (формування вогнищ ішемії – стійкий спазм мікросудин волосяного сосочка) та навіть вірусна (ряд авторів наводить відомості про знаходження в шкірі хворих на алопецію цитомегаловірусу) та інші. У всякому разі, імовірніше за все, має місце не один ізольований етіологічний фактор, а, швидше за все, комплекс вище перерахованих. Найімовірніші причини, що сприяють розвитку алопеції, – психофізична травма та стрес, ендокринні порушення, втрата крові, дефіцит білків та заліза в плазмі крові! Ці фактори завжди супроводжують це захворювання та обтяжують його перебіг.

Тому при вирішенні цієї проблеми в першу чергу, бажано набратися терпіння, оскільки процес відновлення нормального росту волосся дуже довгий та вимагає уважного та комплексного підходу, по-друге, бажано звернутися до лікаря (як до дерматолога, так та до терапевта – для вирішення проблем, не пов’язаних безпосередньо з випадінням волосся, але сприяють йому), оптимізувати харчування – воно повинно бути різноманітним, містити достатню кількість всіх необхідних речовин, а також гармонізувати душевний стан, оскільки хронічний стрес сприяє абсолютній більшості існуючих в нашому організмі проблем.

Рекомендовані процедури:

Добавки до їжі в даній ситуації, безумовно, також можуть та повинні використовуватися в якості одного з компонентів харчування. При цьому до них не варто ставитися як до лікарських препаратів, це дійсно лише природні компоненти їжі, яких ми в сучасних умовах життя позбавлені та отримуємо в абсолютно недостатній кількості.

Запишіться на прийом до лікаря нашого Центру та ми дамо Вам рекомендації з профілактики та лікування алопеції!

comments powered by HyperComments