Геморой. Профілактика та лікування

Геморой. Профілактика та лікування

ГеморойГеморой, на жаль, досить поширене та неприємне захворювання, в основі якого лежить вроджена дисфункція судин кінцевого відділу прямої кишки. Досить часто це захворювання протікає безсимптомно, та сприяють його прогресуванню та загостренням наступні процеси: малорухливий спосіб життя (!), важка фізична праця, запори (!), пухлинні процеси в органах малого таза, вагітність та пологи. Лікування повинно проводитися у лікаря-спеціаліста, оскільки в іншому випадку дане захворювання не дасть спокійно жити. Вилікувати геморой можна в будь-якій стадії його розвитку, причому не обов’язково це буде травматично оперативне лікування. В даний час існує безліч методів лікування запущених випадків захворювання. Але це про крайнощі. Профілактика загострень процесу, безумовно, завжди буде більш ефективна!

На що потрібно звернути особливу увагу? Профілактика запорів – це важливо, оскільки при просуванні «жорстких» калових мас гемороїдальні вузли можуть травмуватися, та може активізуватися запальний процес. Слід пам’ятати наступні моменти. Продукти, які сприяють спорожнінню кишківника це чорний, хліб з висівками, сирі овочі та фрукти, сухофрукти, крупи (гречана, ячна, вівсяна, кукурудзяна), м’ясо з великою кількістю сполучної тканини, безалкогольні напої (мінеральні води, соки, квас, киселі), кисломолочні продукти (кисле молоко, одноденний кефір, вершки), білі виноградні вина.

Затримують спорожнення кишківника продукти, що містять танін та інші в’язкі речовини: сушена чорниця, міцний чорний чай, какао, натуральні червоні вина (кагор та ін.); їжа в протертому вигляді, речовини в’язкої консистенції (слизові супи, протерті каші, особливо манна та рисова), борошняні та кондитерські вироби.

Вкрай важливо пам’ятати про кратність прийому їжі (4-5 разів на день), уникаючи великих перерв у їжі. Особливу увагу варто приділяти і питному режиму – здорова людина щодня повинна вживати до 1,5-2 літрів рідини (в цей об’єм не входять супи, молоко і молочні продукти, соки – це їжа) – мінеральна вода, чиста вода, фіточаї, зелений чай. Абсолютно всі біохімічні процеси в нашому організмі відбуваються в присутності води, тому вона повинна надходити в достатній кількості. А процесів очищення це стосується більшою мірою. Перероблені речовини та токсини повинні в чомусь розчинятися, щоб вивестися з організму. Тому надходження достатньої кількості рідини в організм – запорука нашого здоров’я, а не тільки компонент профілактики запорів.

Крім власне харчування також важливо приділяти увагу та іншим моментам, а саме: якщо за родом служби людина багато сидить, то раз на годину необхідно робити 5-10-хвилинну перерву для ходьби або інших фізичних навантажень. М’яке крісло краще замінити жорстким.

Для профілактики геморою можливий наступний комплекс вправ:

  • Стоячи зі схрещеними ногами, ритмічно напружуйте м’язи сідниць та заднього проходу.
  • Сидячи на стільці з жорстким сидінням, спина випрямлена, корпус злегка поданий вперед, ритмічно напружуйте м’язи заднього проходу.
  • Лежачи на спині з зігнутими в колінах ногами та упором на ступні, які розташовуються на ширині плечей, спираючись на ступні та плечовий пояс, відривайте від підлоги та піднімайте таз.
  • Лежачи на спині, по черзі піднімайте прямі ноги.
  • Лежачи на спині з піднятими прямими ногами, ноги розведіть в сторони, потім зведіть та перехрестіть, як ножиці.
  • Лежачи на спині з піднятими ногами, виконуйте рухи ногами, як під час їзди на велосипеді.
  • Лежачи на спині, ноги, зігнуті в колінах, щільно притискайте до живота.
  • З положення лежачи обличчям вниз з упором на коліна, долоні та лікті по черзі в обидві сторони повертайте таз так, щоб сідниці торкалися полу.

Ці вправи тренують сідничні м’язи, анальний сфінктер та м’язи черевного преса, покращують місцевий кровообіг та відтік крові з органів тазу, стимулюють кишківник, нормалізуючи його роботу. Вправи бажано виконувати досить регулярно, вибравши те, що підійде.

Основні цілі, які переслідуються при використанні добавок до їжі – це відновлення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту; профілактика запорів та відновлення нормальної мікрофлори кишківника (для відновлення нормальної мікрофлори кишківника – можна використовувати продукти та препарати, що містять нормальну мікрофлору, а також продукти, що використовуються цієї мікрофлорою для харчування та розвитку (лактулоза, інулін, клітковина, пектини); профілактика запальних процесів.

Запишіться на прийом до лікаря нашого Центру та ми дамо Вам рекомендації з профілактики та лікування геморою!

comments powered by HyperComments