Цікаві факти про арт-терапію

Цікаві факти про арт-терапію

Цікаві факти про арт-терапію

Термін «арт-терапія» походить від поєднання слів аrt (англ.) – мистецтво та therapеia (грец.) – турбота, лікування. Арт-терапія – це турбота про психологічне здоров’я та хороше емоційне самопочуття людини за допомогою творчості.

Термін «арт-терапія» був запроваджений митцем Адріаном Хіллом в 1938 році. Працюючи з туберкульозними хворими в санаторіях, він зауважив, що творчі заняття відволікають пацієнтів від переживань та допомагають справлятися з хворобою. Ці методи були застосовані в США в роботі з дітьми, вивезеними з фашистських таборів під час Другої світової війни.

На початку свого розвитку арт-терапія відображала психоаналітичні погляди З. Фрейда та К. Г. Юнга, за якими кінцевий продукт художньої діяльності клієнта (будь то малюнок, скульптура, інсталяція) висловлює його неусвідомлювані психічні процеси. У 1960 році в Америці була створена Американська арт-терапевтична асоціація.

Вираз себе через мистецтво є безболісним способом демонстрації почуттів. Арт-терапія не має ні обмежень, ні протипоказань, являючись безпечним методом зняття напруги. Це природний шлях до зцілення, коли негативні емоції перетворюються в позитивні.

Арт-терапевтичні заняття надають сил, впевненості, допомагають знайти вихід із тупикової ситуації. Використання художньої творчості надає допомогу в підвищенні самооцінки та адекватного прийняття себе в соціумі. У процесі творчості на поверхню виходять багато проблем, які були глибоко приховані, та вирішуються вони безболісно. Так, живопис допомагає людині абстрагуватися від своїх проблем та почуттів та подивитися на них з боку.

Арт-терапія – це скоріше набуття гармонії, розвиток особистості, ніж лікування. Скільки існує напрямків в мистецтві, стільки ж можна виділити та напрямків в арт-терапії. Складання казок, живопис, танці, спів, робота за гончарним кругом, Ігротерапія, маскотерапія, пісочна терапія, кольоротерапія, створення ляльок, фототерапія, музикотерапія та ін.

Незважаючи на зовнішню простоту, арт-терапія – це досить глибока форма психотерапії, яка доповнює основну терапію при лікуванні неврозів, депресій, при стресових ситуаціях, підвищеній тривожності.

Записатися на заняття з арт-терапії

comments powered by HyperComments