Стрес

Стрес

СтресЛюдина в сучасному житті дуже емоційна. На її психіку постійно впливають багато чинників ззовні – будь то сім’я, робота, житлові питання та ін. Психіка стає беззахисною, спроби відновити спокійний ритм життя не завжди приводять до бажаних результатів. У великому місті стрес став нормою, але в певний момент життя він може позначитися на здоров’ї будь-кого. Безумовно, людина повинна себе поважати, цінувати та берегти від сильних потрясінь.

Стрес – це здатність організму відповісти на загрозу. Він пов’язаний як з емоціями, так й з діяльністю людини: наприклад, будь-які ігри, заняття спортом, перевтома на роботі, неприємності, конфлікти та інше.

Як уникнути стресу? Завдання кожної людини – навчитися керувати ним, щоб організм швидко перелаштувався або хоча б пристосувався до даної ситуації. Це основа підтримки внутрішньої рівноваги та, звичайно ж, опору організму до стресу. За допомогою логіки можна вирішити багато проблем та питань, проте в міжособистісних стосунках люди частіше керуються емоціями, а не логікою. Саме емоції змушують діяти людину так, або інакше. У міжособистісних відносинах кожен може бути для себе психологом, але саме подяку, ненависть та жага помсти відповідають за наявність або відсутність стресу.

Науці відомі чотири реакції на стрес:

  1. Астенічна – бездіяльність, невдоволення, відчуття невдоволеності…
  2. Нормостенічна – адекватна, буденна, коли людина раціонально вирішує проблеми по мірі їх надходження (спокійно).
  3. Стенічна – реакція силової протидії та придушення.
  4. Гіперстенічна – гнів, істерика, биття посуду…

В умовах стресу потрібно прийняти за основу те, що трапилося, закликати на допомогу всю мудрість та силу духу, зосередити увагу на досягнутому, думати про хороше, вміти бути вдячним. Навіть “сівши в калюжу”, робіть позитивні висновки!

Швидке відновлення після стресу настає, якщо людина:

  • менше їсть;
  • більше спить;
  • гуляє на свіжому повітрі;
  • відновлює душевну рівновагу за допомогою літератури, арт-терапії;
  • вирішує логічні завдання;
  • знаходиться в колі добрих друзів.

Практика показує, що тільки вміння вчасно звільнятися від емоцій не дає їм можливості накопичуватися, переростати в стрес або інші хронічні захворювання.

Весніна Світлана Володимирівна – логопед, психолог-консультант

comments powered by HyperComments