Правила бесід

Правила бесід

Правила бесідКожен з нас час від часу потрапляє в ситуацію, коли необхідно спілкуватися зі незнайомими або малознайомими людьми. Далеко не кожен відчуває себе невимушено в такій ситуації та досить складно знайти теми для бесіди. Щоб світське спілкування давалося легко, хочемо дати кілька рекомендацій.

Психолог, експерт з комунікації С. В. Весніна

Правило перше. Поменше говоріть, побільше запитуйте. В переговорній теорії є такий закон: хто багато говорить, той програє. Бесідою управляє запитувач, до того ж питання – це завжди знак уваги співрозмовника, знак того, що він вам небайдужий. А хто з нас не любить поговорити про себе? Ставте питання вашому співрозмовнику, та тоді будь-який мовчун поруч з вами перетвориться в найцікавішого оповідача.

Правило друге. Пам’ятайте про те, що знайти спільну мову можна з будь-якою людиною, адже нас зазвичай хвилюють схожі речі: безпека, благополуччя своє та оточуючих, світ в цілому, місто та вулиця, на якій ми живемо, що відбувається навколо. Обирати теми можна за «принципом чукчі»: що бачу – те співаю. Найпопулярніші теми для таких бесід: про природу, про погоду, про дітей, про затори на дорогах, про подорожі та відпочинок. Особливо улюблена тема на перервах між заняттями у наших учнів – котики та взагалі домашні тварини.

Правило третє. Важливий принцип легкої бесіди – рівноцінність обміну репліками. Розповідайте самі. Щоб бесіда не перетворювалася в допит, доповнюйте питання та відповіді співрозмовника своїми репліками. І мова йде не тільки про відомі прийоми «активного слухання», коли ми киваємо, вимовляємо вигуки «угу», «ага» або вигукуємо «Нічого собі!». Час від часу обов’язково варто ділитися своїм досвідом в питаннях, що обговорюються.

Теми, яких варто уникати в такій бесіді: політичні погляди й уподобання, конкретні подробиці особистого життя людини, рівень доходу співрозмовника, його вік або сімейний стан, теми віросповідання та національності.

Приємних вам бесід!

comments powered by HyperComments