Майбутнє за вами

Майбутнє за вами

У неділю мені на очі потрапив телевізор. Близькі люди знають про моє упереджене ставлення до нього, проте іноді слухаю в зв’язку зі специфікою своєї роботи.

Так ось, по телевізору йшов випуск новин, досить чітко та виразно представники дикторської команди освячували події минулого тижня. Але через час щось змусило мене прислухатися. Не відразу зрозуміла, що саме. Я зробила паузу в своїх клопотах. Так і є: я чую неправильне мовне дихання! Приємної зовнішності дівчина коментувала події в Вашингтоні. І я в черговий раз привітала себе. Чому привітала?

Тому що, по-перше, професійний слух мене не підвів.

По-друге, в черговий раз я переконалася, що мовне дихання відіграє величезну роль. Воно існує, та його досить сильно чути, особливо на тлі чистої нормативної мови (а воно у неї було аж надто виражено, хотілося кинутися допомогти бідній дівчині).

І, по-третє, на жаль, неправильна вимова не робить нам, честі. Тому що сприймається цей формат мови як ознака неминаючої провінційності.

Я точно знаю з розповідей клієнтів, що вихідців з України дізнаються навіть на Кіпрі. Тобто, куди б ви не полетіли, по говору вас легко вирахують. Якщо, звичайно, ви не попрацюєте над своєю вимовою.

Ольга Куриленко

Чи можна позбутися від говору, неправильної вимови? Безумовно. Ольга Куриленко, зірка фільму про Джеймса Бонда «Квант милосердя», виросла далеко не в Києві та вже тим більше не на Манхеттені (м. Бердянськ, Запорізької обл.). Тим не менш, вона подбала про кар’єру та найняла собі викладача, який ставив їй справжню Манхеттенську вимову. Результат нам відомий.

А чим ви гірші?

Я чекаю вас на індивідуальних заняттях по скайпу або очно в м.Харкові. Напишіть, дзвоніть мені, та ми почнемо вже сьогодні.

Email:  vesninacomua@gmail.com
Skype: vesnina_s_v
Телефоны: 067-30-87-080, 093-74-35-699, 099-30-87-080

Весніна С. В. – логопед, психолог, експерт з комунікації.

comments powered by HyperComments