Пластилінова терапія

Пластилінова терапія

Пластилінова терапія

Одним з напрямків методу АРТ-терапії в психології є Ліплення. Існує безліч пластичних матеріалів, які використовують при роботі з дітьми та дорослими. Для дітей краще підходить пластилін, а для підлітків та дорослих – глина.

Ліплення пластиліном знайоме нам з дитячих років. Але мало хто знає, що його можна використовувати в психологічному консультуванні. За допомогою пластилінової терапії можна зняти емоційну напругу, прибрати негативну емоцію або безпричинний страх, що докучає вам.

І так з чого почати?

Візьміть шматочок пластиліну того кольору, який вам більше подобається. І відріжте від нього рівно стільки скільки потрібно (саме відріжте, а не відірвіть). Ця процедура з самого початку привчає дітей до порядку та перевиховує дорослих. Тепер, закрийте очі, це допоможе краще зосередитися на власних відчуттях. Відчуйте шматок пластиліну: який він? Теплий? Гладкий? Холодний? Розімніть масу, використовуючи всі пальці. Відкрийте очі, нехай ваші руки самі почнуть ліпити. Нехай це займе стільки часу, скільки Вам необхідно. Ви самі відчуєте, коли отримаєте, те що потрібно.

У психологічному консультуванні використовують кольоровий пластилін. Він має велику кількість відтінків та тому дозволяє працювати з почуттями та емоціями. Для кожної емоції та почуття обирають свою кольорову гамму. За допомогою пластиліну можна також ліпити казкових персонажів, свою казкову країну. На картоні створити картину “Моє життя”.

В обговоренні роботи краще відштовхуватися від розповіді дитини або дорослого клієнта. Створювати метафори під ту чи іншу проблему. Важливо роботу зробити за один сеанс та спільно обговорити процес ліплення з психологом: які відчуття, що хотілося ліпити, чи легко було керувати своїми емоціями?

Важливо зрозуміти, що арт-терапія в психологічному консультуванні має три складові, які не можуть бути відірвані один від одного: процес ліплення, продукт творчості та зворотній зв’язок для клієнта від фахівця!

У нашому Центрі «The Vesnina group» Ви отримаєте кваліфіковане психологічне консультування та рекомендації в тих чи інших питаннях.

Запрошуємо Вас на заняття з АРТ-терапії та на курси навчання

Разом з Вами психолог Весніна С. В.