6 правил англійської ввічливості, які варто перейняти

6 правил англійської ввічливості, які варто перейняти

Королева Британії

Антрополог Кейт Фосс – справжня англійка. У книзі «Спостерігаючи за англійцями. Приховані правила поведінки» вона описала англійське суспільство зсередини.

Ми перерахували правила, яких дотримуються жителі Туманного Альбіону. Може бути, і нам варто взяти дещо на замітку?

Правило вибачень

Кейт провела забавний експеримент: вона як би ненароком зіштовхувалася з перехожими, щоб перевірити, вибачаться вони. У більшості випадків вона чула вибачення.

Англійці при будь-якому ненавмисному контакті говорять «вибачте», навіть якщо не вони були винуватцями зіткнення. Це не означає, що вони звинувачують себе в ситуації. Їх вибачення – рефлекс, вихований в дитинстві.

Британці просять вибачення за будь-яке порушення чужого спокою: «Вибачте, це місце вільне?», «Вибачте, але ви, здається, сіли на мій плащ». І заслужили репутацію самої ввічливої нації в світі.

Правило дотримання черги

Будь-яка англійська черга куди-небудь – це рівний ряд людей, що дотримуються дистанції. Якщо раптом хтось намагається пролізти без черги, англійці не роблять йому зауваження, а тільки багатозначно піднімають брови або потискають плечима. «Не влаштовувати сцен» – одне із залізних англійських правил. Людина й так принизила себе: так, вона заощадила кілька хвилин, але чи не втратила вона при цьому почуття власної гідності?

Правило несерйозності.

Англійці ставляться до себе та своїх успіхів з легкою іронією. Їх дипломи, як правило, висять десь на стіні в туалеті, а їх самих з дитинства вчать «не бути занадто серйозними» по відношенню до себе. Людина з великою зарозумілістю, що обожнює розповідати про власні досягнення, ризикує піддатися глузуванням.

Британці не стануть втомлювати співрозмовника своєю персоною. Замість того щоб намагатися зацікавити його перерахуванням своїх достоїнств, вони почекають, коли той сам проявить до них щирий інтерес.

Правило скромності.

Англійці не менш амбітні, ніж інші нації, але вважають, що вихвалятися та величатися – ганебно. Демонструвати свій статус неприйнято: ні одяг, ні марка машини не повинні показувати, що ви в чомусь перевершуєте інших.

Правило знайомства

Англійці свято дотримуються права на особисте життя. «Ми не суємо ніс в чужі справи», – гордо кажуть вони про себе. Не варто ставити англійцю питань про його роботу, сімейний стан та кількість дітей, якщо він перший не заговорить про це: це нетактовність, як і розмови про гроші та рівень заробітної плати.

Правило розмови про погоду

Про що ж тоді говорити? Англійці досконало освоїли мистецтво small talk – коротких бесід на нейтральні теми. І ці розмови – не якась там формальна дурниця, а загальноприйнята форма демонстрації доброзичливості. Не обов’язково похмуро мовчати, якщо їдеш в ліфті з сусідом. Чому б, наприклад, не перекинутися парою слів про погоду?

Незважаючи на те, що англійці скромні, своїх співрозмовників вони засипають компліментами направо та наліво. Для них це зовсім не лестощі, а проста ввічливість. Справжня англійська ввічливість.

Більш детальна інформація про проходження ораторської майстерності за тел. 067-30-87-080, 093-74-35-699, 099-30-87-080 або тут

comments powered by HyperComments