Остеопатія для вагітних

Остеопатія для вагітних

Остеопатія для вагітнихБолі в спині при вагітності

Під час вагітності багато жінок страждають від болю в області тазу та спини. Найбільш часто такі симптоми починають турбувати в другій половині вагітності. Це, як правило, пов’язане з численними процесами, що відбуваються в організмі майбутньої матері.

Через те, що у вагітної жінки росте живіт, у неї зміщується центр ваги. Пристосовуючись до цього, жінка більше прогинає спину в області попереку. До того ж, зростання маси серйозно збільшує навантаження як на хребет, так і на весь опорно-руховий апарат. В організмі жінки, за рахунок вироблення гормону релаксину, відбуваються значні зміни в зв’язках та хрящах. Це стосується кісток таза. Після таких змін зв’язки в тазу стають більш еластичними, а кістки таза більш рухливими, що під час пологів дозволяє плоду легко просуватися через тазове кільце.

Під час вагітності організм матері віддає більшу частину поживних речовин малюку. Сюди входять кальцій та вітаміни, які необхідні для бездоганної роботи опорно-рухового апарату. Недолік поживних речовин здатний викликати численні захворювання, які можуть проявлятися у вигляді болю в кістках таза та спині.

Незручне взуття на підборах, неправильна поза під час роботи, тривале стояння на одному місці, ослаблені м’язи, які не в змозі впоратися зі збільшеним навантаженням – все це стає причиною болів в тазі та спині.

Часто біль в області таза та спини – прояви хвороб, придбаних задовго до вагітності. Наприклад, болі в спині можуть бути результатом міжхребцевої грижі, остеохондрозу хребта, сколіозу та ін. Болі, як правило, виникають через підвищене фізичне навантаження, а також в результаті незручних поз.

При сильних навантаженнях існує ризик появи різких болів в області спини, що може перешкоджати розгинанню хребта. У цій ситуації слід звернутися до невролога, причому не варто затягувати з візитом.

Наслідки.

Остеопатія для вагітнихБолі в спині при вагітності можуть бути ознаками різних захворювань, тому та наслідки можуть бути різні. Будь-яку недугу набагато простіше вилікувати на ранній стадії, тому її не варто запускати.

Під час підготовки до вагітності жінкам, які страждають на сколіоз, остеохондроз, плоскостопість, необхідно зайнятися оздоровчою гімнастикою та плаванням, це допоможе не тільки зміцнити м’язи, але й сприятливо позначиться на протіканні подальшої вагітності. Під час фізичних вправ кисень, що надходить до тканин, збільшує витривалість організму та прискорює його відновлення після цих вправ.

Записатися на діагностику хребта

Щоб попередити різні патології опорно-рухового апарату необхідно спати на спеціальному ортопедичному матраці. Рекомендується також носити ортопедичне взуття, яке можна придбати в спеціалізованих магазинах. Завдяки йому навантаження на суглоби та хребет буде розподілятися рівномірно, в результаті виникнення болю від носіння незручного взуття буде виключено.

Записатися на діагностику стоп

Тягнучий біль в області попереку може свідчити про загрозу викидня. Іноді біль супроводжується прискореним сечовипусканням, тягнучим болем внизу живота. Такі симптоми можуть виникати після психологічного та фізичного навантаження. В такому випадку необхідно відразу ж прилягти, прийняти заспокійливе. Пам’ятайте, що ви у відповіді за вашого малюка.

Лікування у нас

Якщо у Вас болить спина при вагітності – зверніться до лікаря-остеопата. Ви отримаєте якісне, ефективне, а головне безмедикаментозне рішення своїх проблем, оскільки будь-які ліки в період вагітності вкрай небажані. Остеопатична методика направлена на усунення допологових болів в хребті, зниження тонусу матки, поліпшення внутрішньоутробного розвитку плода, відновлення післяпологових функцій організму: сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та ендокринної системи. Вона також дозволяє без хірургічного втручання усунути варикозне розширення вен та післяпологові дефекти шкіри.

Рекомендації

Під час відвідування лікаря не дивуйтеся, якщо він призначить вам УЗД або МРТ (магнітно-резонансну томографію), оскільки під час вагітності дослідження за допомогою рентгена заборонені. Для того, щоб зняти напади болю, можуть бути призначені препарати у вигляді таблеток, ін’єкцій та мазей, які мають протизапальну дію. Вагітним в основному призначаються засоби на основі парацетамолу, тому що вони не надають на плід негативний вплив.

Якщо болі в області спини, особливо сильні, рекомендується носити бандаж, який не тільки буде підтримувати живіт, але й знижувати навантаження на хребет. В першу чергу бандаж рекомендується використовувати жінкам, які проводять тривалий час стоячи або при тривалій ходьбі. Лікар може призначити також масаж, спрямований на релаксацію м’язів спини. При виникненні гострого болю, фізичне навантаження повністю виключається. Після відновлення нормальної рухливості хребта слід зайнятися лікувальною гімнастикою, яка сприяє зміцненню м’язів спини, черевного преса, більш еластичному стану м’язів та зв’язок.

Корисний також погладжуючий легкий масаж стоп та спины. Для цього можна використовувати різні масажні м’ячі та килимки. Для отримання хорошого ефекту, рекомендується приділяти такому масажу по 10 хвилин щодня. Пам’ятайте, що під час масажу відчуття повинні бути комфортними, але ні в якому разі не болісними.

Аеробіка та плавання рекомендуються при захворюваннях хребта, дані вправи чудово розслаблять та зміцнять м’язи. Майбутня мама повинна проводити достатньо часу на свіжому повітрі, тому що вітамін Д, який утворюється під впливом сонячного світла, необхідний для засвоєння кальцію.

comments powered by HyperComments