Міофасціальний реліз

Міофасціальний реліз

Міофасціальний реліз – це досить помірна й ніжна форма розтягування, яка має сильний вплив на тканини тіла. Через його м’якість багато людей задаються питанням, як це взагалі може працювати. Щоб допомогти Вам зрозуміти, ми надаємо цю статтю.

Фасція

Фасція (іншими словами – сполучна тканина) є системою тканини тіла, якої в минулому приділяли порівняно мало уваги. Фасція складається з двох типів волокон:

  • Колагенові волокна, які дуже жорсткі й мають невелику еластичність.
  • Пружні волокна, які є м’якими та добре розтягуються.

Міофасціальний релізЗ функціональної точки зору фасція тіла може бути розцінена як безперервний багатошаровий лист сполучної тканини, яка простягається без переривання від верхівки до кінчиків пальців ніг. Вона оточує та проходить через будь-яку тканину та орган тіла, включаючи нерви, м’язи, судини та кістки. Вважалося, що у фасції є межа міцності цілих 2000 фунтів за квадратний дюйм.

Коли Фасція пошкоджується …

Міофасціальні пошкодження не виявляються ні на одному із стандартних аналізів (рентген, комп’ютерні томографії, ЯМР та ін.), тому ці обмеження не враховуються при лікуванні. Оскільки фасція проникає в усі області тіла та все пов’язує, коли шрами зміцнюються в одній області (після рани, запалення, хвороби, хірургії, та т.д.) це може призвести до напруженості в місцях чутливих до болю, або навіть вплинути на якісь віддалені структури. У деяких пацієнтів є незвичайні симптоми болю, які, здається, не пов’язані з основною скаргою. Тепер ці симптоми стають зрозумілими з точки зору фасциальної системи.

Анатомія фасції

Більшість фасції тіла розташовані вертикально. Є правда чотири головних площині фасцій в тілі, які орієнтуються в більшій кількості хрестоподібно (або поперечні). Ці чотири поперечних площині надзвичайно щільні. Їх називають тазовим пластом, дихальної діафрагми, апертури грудної клітини та черепа. Найчастіше, всі чотири з цих поперечних площин стають обмеженими, коли фасціальні спайки зустрічаються в будь-якій частині тіла. Причина цього полягає в тому, що всі фасції тіла пов’язані, та пошкодження в одній області може теоретично впливати на фасції в будь-якому іншому місці, як пряжа в светрі. Якщо светр стягнутий спереду, то напруга буде в шиї, але шия не джерело проблеми; так й з фасціальною системою, але в тривимірному сенсі.

Лікування фасціальних обмежень

Сенс всієї вищезгаданої інформації полягає в тому, щоб допомогти Вам зрозуміти, що під час лікування міофасціальним релізом, Вас можуть лікувати в областях, які, на перший погляд, не пов’язані з вашою проблемою. Навчений лікар має повне розуміння фасціальної системи та працюватиме з областями, які він або вона знає, та які мають сильне значення для Вашої проблемної області. Це називається цілісний підхід до лікування всього організму.

М’язи забезпечують найбільшу масу м’якої тканини в нашому тілі. Оскільки всі м’язи огортаються фасцією, міофасціальний реліз – це термін, який використовують, щоб зняти напругу від аномальних постійних перенапруг жорсткої фасції (“міо” означає “м’язи”).

Техніку міофасціального релізу, яку буде використовувати лікар, залежить від того, де у Вашому тілі він вважає фасцію обмеженою.

Терапевт повинен використовувати контакт “шкіра до шкіри”, щоб забезпечити хороший ефект від розтирання для розслаблення фасції. Тому, пацієнт повинен бути зручно одягнений в купальник, шорти спортзалу або що-небудь схоже.

Міофасціальні курси лікування часто надзвичайно релаксуючі. Професійні терапевти підтримують діалог з пацієнтами, щоб ті повідомляли їм про свої відчуття, таким чином лікар дізнається чи добре проходить процедура.

Іноді, але не завжди, Ви можете випробувати тимчасове збільшення свого болю або симптомів після курсу лікування. Немає ніякої причини для тривоги, але, звичайно краще повідомити про це лікаря. Цей період називають “зцілювальна криза”, що змінюється потім на чудове одужання. Найчастіше одужання відчувається під час або після лікування. Іноді можуть з’явитися болі в нових областях, почуття нудоти. Все це нормальні реакції тіла до глибоких, але позитивних змін, які зустрічаються при розслабленні фасціальних обмежень. Всі ці реакції необхідно повідомляти лікарю.

Міофасціальний реліз проводиться, як окремі сеанси та присутній в краніосакральній терапії, вісцеральній терапії, остеопатіїтейпуванні, міопластичному масажі обличчя й тіла.

comments powered by HyperComments