Альтернативна медицина

Альтернативна медицина

Альтернативна медицинаСьогодні серед методів лікування все більшу популярність завойовує альтернативна медицина. У чому причина цього явища?

Перш за все, хочеться сказати, що методи альтернативної медицини не заперечують досягнення медицини класичної та не протиставляють себе їй. Навпаки, альтернативна медицина широко використовує знання в області анатомії, фізіології, біохімії, імунології для обґрунтування своїх методів лікування та пошуку найбільш ефективних шляхів оздоровлення людини. Просто альтернативна медицина – це погляд на організм трохи в іншій площині.

Яскравими представниками альтернативої медицини, визнаними медициною класичною, є  масаж, краніосакральна терапія, вісцеральна терапія и остеопатія. Класична медицина навіть внесла ці спеціальності в свої реєстри, об’єднавши з відновлювальною медициною та неврологією. Це зрозуміло, адже те, що ефективно, має служити людям.

Альтернативна медицинаТа нехай не всі хірурги та фармацевти визнають досягнення своїх колег- масажистів, краніосакральних терапевтів та вісцеральних терапевтів; нехай, орієнтовані на одержання прибутку від продажу ліків та виконання операцій, вони не намагаються розібратися в механізмах дії альтернативних методів – це не зменшує статистичних даних про користь альтернативної медицини.

Слід зауважити, що термін «альтернативна» з’явився в медичному лексиконі не так давно та є більш успішним, краще відображає суть напрямку, ніж раніше існуючі терміни «нетрадиційна» (на противагу класичній медицині) та «традиційна» (маючи на увазі, що багато методів сягають своїм корінням в стародавні знання і не зважаючи на те, що класична медицина народилася з робіт Гіппократа, яким понад дві тисячі років).

Загальним для всіх напрямків альтернативної медицини є її цілісний підхід до організму. Згідно з цими концепціями, людина розглядається не як набір систем (серцево-судинна, нервова, бронхолегенева, імунна, скелетно-м’язова, сечостатева, шлунково-кишкова та інші), а як єдина структура, в якій всі ці системи нерозривно пов’язані та виконують загальну функцію підтримки життя. На відміну від симптоматичного підходу класиків, коли лікування проводиться там, де болить, та полягає в пом’якшенні або усуненні симптомів (підвищеної температури, судинного спазму, підвищення тиску), без урахування причини, що їх викликала, представники альтернативної медицини націлені на вирішення кореневої проблеми. І це правильно, адже часто симптоми – це просто прояв захисних реакцій організму, його спроб компенсувати основне ураження. Знизивши температуру таблеткою аспірину, Ви порушите процес знищення вірусів та бактерій, для яких висока температура крові згубна, як результат – затяжний хронічний перебіг хвороби, часті рецидиви. Представники альтернативної медицини в цьому випадку будуть шукати шляхи активізації внутрішніх захисних сил організму для якнайшвидшої перемоги над збудником та ще більш глобально будуть шукати відповіді на питання, «чому ослаб імунітет, чому організм дозволив мікробам розвинутися та привести до захворювання?»

comments powered by HyperComments