Дитячий психолог

Дитячий психолог

Дитячий психологВ житті дітей, як і в житті дорослих, трапляються труднощі, з якими складно впоратися навіть при великій підтримці батьків. До дитячого психолога найчастіше звертаються батьки, які дуже хочуть допомогти своїй дитині, але вже вичерпали всі можливі ресурси.

Проблеми, з якими звертаються до дитячого психолога

  • Дитина відчуває нав’язливі страхи та підвищену тривожність.
  • Дитина не може контролювати свої емоції, від чого страждають її стосунки з друзями, членами сім’ї, оцінки в школі та ін.
  • У дитини немає друзів та / або постійні конфлікти з однолітками.
  • Дитина не слухається та постійно грубіянить дорослим.
  • Дитина відчуває серйозні труднощі в навчанні.
  • Дитина часто скаржиться на соматичні симптоми (головний біль, нудота, та ін.). Однак, лікарі припускають, що причина поганого самопочуття швидше в емоційному стані: численні медичні обстеження не виявили інших причин.
  • Дитина часто виглядає дратівливою або сумною.
  • Батьки, як би не намагалися, не можуть встановити контакт з дитиною.
  • Батькам здається, що щось відбувається з дитиною.
  • Дитина говорить, що хотіла би звернутися до психолога.

Чим допомагає психолог?

Дитячий психолог допоможе дитині розібратися в причинах її труднощів та засобах їх вирішення. Дитячий психолог допоможе батькам зрозуміти, що відбувається з їхньою дитиною та виробити стратегії більш ефективного спілкування та підтримки дитини.

Як відбувається робота психолога?

Робота дитячого психолога може проводитися у формі індивідуальної роботи з дитиною, консультацій з батьками та сімейного консультування.

В роботі з дитиною психолог може використовувати як бесіду, так і гру, малювання, ліплення (в залежності від віку та труднощів дитини).

Кожна зустріч триває приблизно 50 хвилин. Частота сесій, форма роботи, та приблизна тривалість роботи визначаються психологом та батьками під час початкової зустрічі.

Що можна очікувати від першої сесії?

На початку першої сесії, психолог познайомить Вас з основними принципами роботи, включаючи принцип конфіденційності. Далі, психолог детально розпитає Вас та Вашу дитину про те, як почалися труднощі, як ви намагалися їх вирішити в минулому, та яких результатів ви досягли. Психолог також поцікавиться, як ви бачите цю проблему та способи її вирішення на даний момент. Після цього, психолог разом з Вами та Вашою дитиною детально обговорить цілі, яких Ви хотіли б досягти, ваші очікування від роботи з психологом, бажану форму роботи, рекомендовану частоту зустрічей та тривалість роботи. Якщо це необхідно, психолог може порекомендувати інших фахівців, до яких ви можете додатково звернутися.

comments powered by HyperComments