ДислаліяДислалія – це порушення звуковимови при нормальному слуху та збереженому зв’язку органів мовного апарату з нервовими волокнами.

Ознаки

Як правило, дислалія виражається в дефектній вимові свистячих, шиплячих, сонорних звуків:

 • Сигматизм – спотворення свистячих [з], [сь], [з], [зь], [ц] та шиплячих [ш], [ш], [ж]) [ч], звуків. Звук може замінятися на інший, наприклад на [ф], вимовлятися дефектно або зовсім бути відсутнім.
 • Ламбдацизм: дефекти вимови звуку [л], [ль]. Звук [л] може бути відсутнім або замінюватися на інші – наприклад, [у] або [в].
 • Ротацизм: дефекти вимови звуків [р], [рь]. Звук може бути відсутнім, вимовлятися гортанно або замінюватися на інший.
 • Каппацизм, хитизм, йотацизм: неправильна вимова звуків [к], [г], [х], [й]. Дзвінкі звуки вимовляються глухо.
 • Відсутність в мові м’яких звуків – заміна їх на тверді.

Як виправити

Найлегше дислалія піддається корекції у віці 5-6 років: порушення ще не вкоренилися. Дорослому виправити складніше, але можливо.

У будь-якому випадку, буде потрібна систематична та послідовна робота з логопедом. Спеціаліст визначить причину дислалії та підбере індивідуальні вправи, спрямовані на розвиток фонематичного слуху та артикуляційного апарату, формування правильної звуковимови та автоматизацію звуків у мові.

У нашому Центрі ви можете пройти професійну діагностику та отримати кваліфіковану допомогу логопеда при дислалії. Щоб отримати консультацію та записатися на прийом, замовте зворотний дзвінок.

comments powered by HyperComments

  ПІБ

  Телефон

  Email

  Види послуг

  Додаткова інформація

  Натискання кнопки "Записатися" означає згоду з Політикою конфіденційності