Дислалія

Дислалія

ДислаліяДислалія – це порушення звуковимови при нормальному слуху та збереженому зв’язку органів мовного апарату з нервовими волокнами.

Ознаки

Як правило, дислалія виражається в дефектній вимові свистячих, шиплячих, сонорних звуків:

  • Сигматизм – спотворення свистячих [з], [сь], [з], [зь], [ц] та шиплячих [ш], [ш], [ж]) [ч], звуків. Звук може замінятися на інший, наприклад на [ф], вимовлятися дефектно або зовсім бути відсутнім.
  • Ламбдацизм: дефекти вимови звуку [л], [ль]. Звук [л] може бути відсутнім або замінюватися на інші – наприклад, [у] або [в].
  • Ротацизм: дефекти вимови звуків [р], [рь]. Звук може бути відсутнім, вимовлятися гортанно або замінюватися на інший.
  • Каппацизм, хитизм, йотацизм: неправильна вимова звуків [к], [г], [х], [й]. Дзвінкі звуки вимовляються глухо.
  • Відсутність в мові м’яких звуків – заміна їх на тверді.

Як виправити

Найлегше дислалія піддається корекції у віці 5-6 років: порушення ще не вкоренилися. Дорослому виправити складніше, але можливо.

У будь-якому випадку, буде потрібна систематична та послідовна робота з логопедом. Спеціаліст визначить причину дислалії та підбере індивідуальні вправи, спрямовані на розвиток фонематичного слуху та артикуляційного апарату, формування правильної звуковимови та автоматизацію звуків у мові.

У нашому Центрі ви можете пройти професійну діагностику та отримати кваліфіковану допомогу логопеда при дислалії. Щоб отримати консультацію та записатися на прийом, замовте зворотний дзвінок.

comments powered by HyperComments