Болі в попереку – лікування

Болі в попереку – лікування

Болі в попереку - лікуванняБолі в попереку, які ще називають люмбалгія, на думку лікарів, є своєрідною розплатою людства за прямоходіння, не характерне для тварин. При такому способі пересування максимальне навантаження лягає на поперековий відділ хребта. Існує багато чинників, що підсилюють цей згубний вплив: гіподинамія, неправильне харчування, ожиріння, стреси, нездоровий спосіб життя.

Люмбалгію чимало людей відчували хоча б один раз. Хвороба може носити епізодичний характер або повертатися знову та знову. Найчастіше, зцілення настає через 2-3 місяці, лише іноді у пацієнтів виявляються серйозні захворювання, що призводять до появи даних симптомів.

У групі ризику знаходяться люди, які:

 • Постійно сидять за комп’ютером або за кермом автомобіля.
 • Працюють на посадах, пов’язаних з важким фізичним навантаженням.
 • Занадто активно тренуються та навантажують себе в фітнес-клубі, особливо це стосується погано підготовлених новачків.
 • Ведуть сидячий або стоячий спосіб життя (офісні працівники, хірурги, перукарі).
 • Занадто навантажують себе при роботі на дачі.
 • Страждають надмірною вагою.
 • Знаходяться у віці постменопаузи, яка схильна до розвитку остеопорозу.

Серед найбільш поширених причин, що викликають біль в попереку:

 • Остеохондроз, який скорочує висоту міжхребцевих дисків, що порушує механічний баланс між структурами хребетного стовпа. Наслідком стають больові відчуття в поперековому відділі, цілком толерантні, але які не проходять та іноді посилюються.
 • М’язовий спазм. Як наслідок інтенсивного та надмірного фізичного навантаження. Виникає після тривалого статичного положення тіла в неправильній позі. Наприклад, після тривалої роботи на дачній грядці, зігнувшись або довгого сидіння за комп’ютером на незручному стільці. Затиснуті м’язи можуть хворіти деякий час, завдаючи пацієнтові дискомфорт. Якщо вони не проходять, слід звернутися до лікаря, можливо, діагноз куди більш серйозний.
 • Грижа міжхребцевого диска, що здавлює корінці спинного мозку. Будь-який рух посилює неприємні відчуття: болюче відчуття йде по ходу корінця від сідниці до стопи при кашлі, чханні та сміху, при нахилах та розгинанні хребта в поперековому відділі. У горизонтальному положенні знаходитися не так боляче, але варто прийняти вертикальне, як симптоми повертаються.
 • Вузький хребетний канал, про який сигналізує больовий синдром в спокої в поєднанні з болючою ходьбою. Як би не повернувся та як би не ліг пацієнт, йому все одно буде боляче. До синдрому вузького хребетного каналу призводять дегенеративні зміни, розростання кісткових та суглобових структур хребта. В результаті затискаються корінці спинномозкових нервів.

Лікуванням люмбалгії займаються фахівці центру здоров’я, краси та успіху «The Vesnina Group» в Харкові. Звернувшись до нас, клієнт отримує консультацію, уважний огляд лікаря, обговорення симптомів та перебігу захворювання. Наш центр використовує безпечні, але дуже ефективні методи: остеопатіюмануальну терапію, краніосакральну терапію, лікувальний масаж3Д масаж, іспанський масаж, кінезіотерапіюмезотерапію. Додатково лікар призначить лікувальну фізкультуру. Всі ці заходи допомагають зняти м’язову напругу, поліпшити кровообіг та припинити запальний процес.

comments powered by HyperComments