Батьки та Діти: Битва за пріоритет

Батьки та Діти: Битва за пріоритет

Батьки та Діти: Битва за пріоритетДіти – це майбутнє. Це знають та розуміють всі. Та мало, хто замислювався, чому у дітей майбутнє не завжди успішне? Куди поділися пустощі, безтурботність, фантазія, щирість, цікавість…

Більшість дітей народжуються – вольовими та цілеспрямованими …. Вони хочуть пізнати світ, таким яким він є: походити босоніж по калюжах, зліпити з піску палац, окреслити стіни в квартирі, порвати папір, включити самостійно пилосос та ін. Але щоденна битва за пріоритет «Я дорослий – ти дитина» дитину робить тихою або примхливою, безініціативною або агресивною, замкнутою або нестримною. Покарань хоч відбавляй: «не ходи, не лізь, сядь, вчи, не заважай!» Дорослі вважають себе переможцями, діти плачуть та замикаються в собі. Пустота….

Приходить час та починають «плакати» батьки. Де ж їх крихітка, маленький бешкетник-карапузик, з круглими миленькими щічками, з широко відкритими очима. Чому не питає, чому не хоче, чому не прагне …
Так, дорослі в клопотах: робота, приготувати, нагодувати, прибирання, наукова робота, … Та все б добре – так час йде. Та здається ось це зробити та пограти, ось це закінчити та допомогти. Крім «не заважай», «мені ніколи» або «сядь, а то покараю», малюки інше рідко чують. Адже це той самий момент, коли треба все кинути та вислухати, зрозуміти причину занепокоєння або радості!

Пізнавайте світ разом з малюком. Любіть, цінуйте щирість, допитливість дітей, це повернеться вам сторицею та допоможе в майбутньому дитині. Не змушуйте дітей робити дурних вчинків, щоб звернути на себе увагу. Це ваша дитина, її майбутнє в ваших руках!

Якщо Ваша дитина небагатослівна, замкнута в собі, примхлива, “гіперактивна” або, навпаки – занадто пасивна, плаксива або агресивна … Може бути, їй складно вчитися або спілкуватися … Часто в таких ситуаціях батьки відчувають себе засмиканими або безпорадними. Не варто докоряти собі! Звернутися за допомогою до фахівця – наймудріше рішення. Замість того, щоб лаяти дитину, сваритися з вчителями та “мотати собі нерви” тижнями, а то й роками, можна буквально за кілька годин прояснити ситуацію та налагодити стосунки.

Я, Весніна Світлана Володимирівна, – психолог, психоаналітик, педагог. Працюю в Харкові. Проводжу як особисті консультації, так й по скайпу.

Із задоволенням допоможу вам та вашим дітям придбати радість спілкування! Телефонуйте!
067-30-87-080, 093-74-35-699, 099-30-87-080

comments powered by HyperComments