Жести оратора

Жести оратора

Жести оратораЖести – це важливий та ефективний інструмент, який при вмілому використанні здатний значно підсилити вплив мови на слухачів. Жести можуть багато розповісти про оратора та іноді навіть без його бажання, а тому при вивченні ораторського майстерності рухам рук приділяється особлива увага. Звичайно, досконало оволодіти мистецтвом жестикуляції нелегко, однак, навчившись правильно користуватися основними прийомами, оратор зможе буквально диригувати слухачами, викликаючи в аудиторії необхідну йому реакцію та емоції.

Жести оратораЩоб навчитися правильної жестикуляції, перш за все, необхідно запам’ятати кілька головних принципів. Перший серед них – це симетрія. Жестикуляція тільки однією рукою в більшості випадків виглядає штучно, тому жестикулювати бажано одночасно обома руками або ж поперемінно правою та лівою, але в однаковій мірі. Головне – не створити в аудиторії враження, ніби одна половина тіла оратора паралізована.

Жести оратораДругий найважливіший принцип ораторської жестикуляції – це широта. Звичайні жести, які людина робить, розмовляючи перед аудиторією, що складається з декількох десятків людей, більшості слухачів погано помітні. Щоб жести були добре помітними, вони повинні бути широкими та розмашистими – тільки в цьому випадку їх зможе побачити та правильно сприйняти весь зал.

Жести оратораКрім симетричності та широти, ораторським жестам повинні бути притаманні закінченість та відкритість. Не потрібно переривати вже розпочатий жест – це виглядає не дуже красиво. Також варто якомога рідше робити закриті жести (тильною стороною долоні до аудиторії) – як мінімум половина всіх жестів повинна бути відкритою. Відкриті жести сприймаються слухачами як знак дружелюбності.

Поряд з жестикуляцією важливу роль у виступах грає контакт очима. Оратор, який активно жестикулює, проте дивиться куди завгодно, але тільки не на своїх слухачів, навряд чи досягне успіху. Без зорового контакту з оратором інтерес слухачів до виступу знижується, тому оратор повинен спілкуватися очима з усією аудиторією, нікого не залишаючи без увагу. Якщо ж в залі присутньо занадто багато людей, всю аудиторію слід розділити на сектори та поперемінно охоплювати поглядом кожен з них.

Тривалість зорового контакту з однією людиною в середньому повинна складати дві-три секунди, іноді п’ять. Загальне правило – до контакту. Як відчули, що контакт відбувся – можна переходити до наступної.

Отже, щоб навчитися основам жестикуляції, вміло утримувати зоровий контакт з публікою, потрібно правильно користуватися основними прийомами. Наш курс ораторської майстерності вам в цьому допоможе.

Вдалих вам виступів!

comments powered by HyperComments