Про психологію страху публічних виступів

Про психологію страху публічних виступів

Страх публічних виступівХвилювання або страх

Хвилювання та страх – різні поняття, які деякі часто плутають. Хвилювання – це стан обгрунтованою або необгрунтованої тривоги. Воно, як правило, виникає в очікуванні чогось що не сталося і тому лякає. Тобто, по суті боятися ще нічого, та ми хвилюємося про майбутню подію. Наприклад, про публічний виступ. Виступати нам доведеться тільки через тиждень, але вже зараз ми можемо відчувати неприємні відчуття. Так, можливо, цей стан нам не подобається, але треба навчитися ставитися до нього позитивно. Саме так. Часто недосвідченому оратору хочеться зовсім позбутися цього відчуття, але досвідчений йому завжди щиро радий.

Саме стан тривоги буде змушувати вас готуватися та продумувати свій виступ до дрібниць. Саме він говорить про те, що оратору не все одно, що йому з якоїсь причини важливий цей виступ, важливо що та як він буде говорити. Зрозуміло, якщо тема виступу для вас не нова, то і хвилювання буде менше та навпаки.

Страх – це емоція, що виникає як реакція на якийсь стимул. Під час публічного виступу в основному це реакція на публіку. Хвилювання та страх – енергія, яка буде допомагати вам зробити публічний виступ успішним. Головне завдання на шляху навчання ораторської майстерності — навчитися переводити ці емоції в енергію дії, навчитися справлятися та долати. Отже, щоб навчитися переборювати страх, потрібно полюбити хвилювання та не намагатися від нього позбутися. Наш курс ораторської майстерності вам в цьому допоможе.

Вдалих вам виступів!

comments powered by HyperComments