Як правильно качати прес?

Як правильно качати прес?

Зміцнити м’язи преса та промальовувати кубики допоможуть спеціальні вправи та …

Як правильно качати прес

Весна. Для багатьох це сигнал, що пора задуматися про свій зовнішній вигляд та привести фігуру в норму. Для когось «нагальною» проблемою є скидання зайвої ваги, а хтось просто хоче привести м’язи в тонус після зимової сплячки, стати бадьоріше та енергійніше. Кращий спосіб добитися всього цього – зайнятися спортом. Але який вид спорту обрати? Можна бігати, плавати, робити силові вправи або піти на фітнес. Обирайте те, що вам до душі, на що у вас вистачить часу та терпіння, та що допоможе вам виконати поставлене перед собою завдання.

А якщо у Вас не вистачає часу та терпіння – ми Вам допоможемо!

Коли ми звертаємо увагу на фігуру, то в першу чергу помічаємо «невродливість» в області живота. Тому одними з найпопулярніших вправ, які ми починаємо робити, коли вирішуємо «зайнятися собою», є вправи для накачування преса. Але щоб швидко та правильно зміцнити м’язи живота потрібно знати особливі правила.

Що таке м’язовий прес?

У черевному відділі налічується чотири м’язові групи, які дозволяють згинати та повертати корпус, беруть участь в підтримці рівної постави. Візуально ж «промальовувалися» тільки зовнішні криві м’язи та прямий м’яз живота, який при «накачуванні» проявляється у вигляді рельєфних шести кубиків. Саме цей прямий м’яз ми й називаємо пресом.

Навіщо качати прес?

Працюючи з м’язами преса, ми можемо домогтися наступних ефектів:

 • зміцнити м’язи преса;
 • промальовувати кубики;
 • поліпшити поставу;
 • позитивно вплинути на стан хребта.

Перш, ніж приступити до тренувань, потрібно визначитися, навіщо ми це робимо: щоб трохи зміцнити прес, промальовувати кубики або просто «підбадьорити» організм. Та діяти в залежності від поставленого завдання.

«Промальовуємо» кубики преса

Для того, хто поставив собі за мету, «зробити» собі атлетичну фігуру, важливо зміцнити прес – саме це дозволить отримати «кубики». Для цього існує цілий ряд вправ, які працюють на посилення м’язів живота. Але для того щоб промальовувати рельєф преса, потрібно не тільки наростити м’язи, а й позбутися від зайвої жирової клітковини в області живота. Прес стає помітним, якщо товщина жиру не більше 2-3 см. Оптимальною для рельєфності є товщина жирового шару 1-1,5 см.

Для тих, хто не прагне поповнити касту бодібілдерів, але все-таки хоче підтримувати стан м’язів живота в тонусі, вправи для преса також важливі. Головна відмінність занять, спрямованих на збільшення маси м’язів, від занять, метою яких є підтримка тонусу м’язів живота, – кількість повторів вправ, які потрібно робити. Для тих, хто не прагне збільшити масу м’язів, досить робити близько 20 повторів вправи для преса.

Як качати прес?

Кілька порад про те, як краще качати прес, допоможуть вам правильно підійти до процесу та отримати хороший результат.

 • Навантажувати поступово. У перші дні занять робіть невелику кількість повторень 10-15 разів в декілька заходів.
 • Качайте прес регулярно 4-6 разів на тиждень.
 • Займайтеся в добре провітреному приміщенні.
 • Починайте заняття не раніше ніж через кілька годин після їжі.

Якщо у вас були проблеми з суглобами, зв’язками, підвищеним тиском, якщо є якісь хронічні хвороби, то перш ніж почати заняття спортом проконсультуйтеся з лікарем.

Роблячи вправи на прес – ви можете накачати м’язи. Але прибрати надлишок жиру можна тільки за допомогою антицелюлітного масажу, фітнес-масажу, мезотерапії та організації харчування.

Веснін Володимир Вікторович

Вправи для м’язів преса

Існує безліч вправ, які допоможуть накачати прес. Пропонуємо вам кілька найпоширеніших та ефективних вправ.

 • Підйом тулуба. Положення лежачи на спині. Ноги зігнуті в колінах, ступні на підлозі. Піднімаємо та опускаємо корпус тіла. Руки знаходяться за головою.
 • Підйом ніг. В цьому випадку з положення лежачи на спині піднімаються та опускаються ноги. Руки лежать на підлозі, уздовж тулуба.
 • Скручування. Положення лежачи на спині. Ноги зігнуті в колінах, ступні стоять на підлозі. Корпус тіла піднімається, руки за головою. При підйомі корпусу правий лікоть тягнеться до лівого коліна. При наступному підйомі корпусу лівий лікоть тягнеться до правого коліна.
 • Лежачи на спині, руки розведені в сторони та розгорнуті долонями до підлоги. Ноги підняті під прямим кутом та під таким же кутом зігнуті в колінах. Нахиляємо зігнуті ноги по черзі вправо та вліво до підлоги.

Жировий запас живота та прес

Багато хто починає качати прес з метою прибрати «надлишки» на животі. Але жир спалюється не локально в місці навантаження, а по всьому тілу. Тому, для того, щоб скинути зайві кілограми необхідно навантажувати організм в цілому. Найкраще для цього підійдуть анаеробні тренування (наприклад, біг, шейпінг) та збалансоване харчування без зайвої кількості калорій.

Правильний підхід до тренувань допоможе вам швидко привести організм в тонус, зробити прес досить накачаним та «отримати» струнку фігуру.

comments powered by HyperComments