Як подолати труднощі навчання в школі

Як подолати труднощі навчання в школі

Як подолати труднощі навчання в школіВірити в дитину та не гнатися за швидкістю

Не потрібно розуміти успішність як швидкість виконання завдань. Часто “глибокі”, мислячі діти не встигають освоїти щось зі своїм класом. Та коли батьки починають нервувати з цього приводу, а дитина відчуває подвійний стрес, відчуває свою неповноцінність та замикається в собі, відкидає складні завдання. Батькам необхідно щиро вірити в дитину та говорити їй про це. Але саме щиро: брехню дитина відчуває одразу.

Ставити складні та цікаві завдання

Щира віра в дитину передбачає постановку перед нею по-справжньому інтригуючих та складних завдань, які розвивали б її внутрішню силу. Такі завдання пробуджують в дитині азарт зустрічі з труднощами, повертають їй природну, закладену при народженні віру в себе.

Давати дорогу природним процесам

Якби дворічній дитині побудували програму освоєння усного мовлення, розподіливши навчальний матеріал по уроках, та чіплялися б до неї з ранку до вечора: «Вчися, вчися, після того, як ти засвоїш цей набір слів, ми перейдемо до наступних слів» … діти ніколи не заговорили б. Тим часом, чомусь малюки опановують рідну мову. Шкільна система навчання часто ламає дитячу здатність “брати важкі висоти” саме тому, що вона змушує дитину штучно робити те, що повинно відбуватися саме собою.

У кожної дитини – своя індивідуальна траєкторія оволодіння мовою. Ні про одну дитину не можна заздалегідь сказати, які слова та фрази у неї будуть першими, другими та ін. Жодному батькові чи матері не прийде в голову лаяти дворічну дитину за “неправильну вимову”. Навпаки, батьки при будь-яких “успіхах” висловлюють щиру радість. Проходить зовсім трохи часу – та дитина починає говорити багато та правильно.

Але ось дитина, вільно та відважно опанувала мовний простір, йде в школу та виявляє, що в шкільних стінах грамотність – це щось інше. Це – невпинний тиск, який породжує у дитині божевільний страх припуститися помилки. І тому технології навчання читання, які сьогодні прийняті в школі, у дітей викликають відторгнення (за рідкісним винятком).

comments powered by HyperComments