У чому причина популярності кінезіотейпів?

У чому причина популярності кінезіотейпів?

У чому причина популярності кінезіотейпів?

У чому причина такої стрімкої популярності кінезіотейпів? Адже застосовуються зараз вони не тільки в професійному спорті при травмах, а й в педіатрії та косметології. Давайте розбиратися!

Спочатку розглянемо, що ж таке кінезіотейп?

Кінезіотейп – це бавовняна стрічка, з одного боку з нанесенням гіпоалергенного клею. І все … як же такий простий інструмент може знеболювати, покращувати мікроциркуляцію, відновлювати рухливість суглобів і м’язів, впливати на поставу і стереотипи руху, прибирати зморшки та ін.? І не віриться…

Особливість перша полягає в еластичності тейпа, вона є від 100 до 140% (кожен виробник пише по-різному і є деякі відмінності). Таким чином відповідає еластичності шкіри людини (значить не обмежує рух тіла), а клейовий компонент забезпечує щільне прилягання і можливість носіння до 5-7 днів (значить вплив відбувається 24 години на протязі всього носіння без нашої участі).

Кінезіотейпування

Це добре, але за рахунок чого відбуваються такі результати запитаєте ви.

По-перше, від правильності наклеювання. Залежно від сили натягнення, кута, виду аплікації виходять і різні ефекти (або їх може не бути).

По-друге, головна заслуга є піднімання шкіри від нижчележачих тканин. Якщо в цьому місці була травматизація, застій, спазм, то тканини ущільнені, що призводить до передавлювання судин, нервів, подразнення нервових рецепторів, які призводять до больових відчуттів. Знімаючи напругу і здавлювання ми усуваємо дані механізми, а також покращуємо мікроциркуляцію, що призводить до прискореного відновлення тканин і виведенню токсичності, застою, медіаторів запалення. І загоєння проходить значно швидше.

Кінезіотейпування

Наша хода, постава, звички є наслідком дисбалансу нервово-м’язової системи. Перевантаження одних м’язів та атонічність інших призводить до асиметричності і страждання тіла, перенапруження окремих суглобів, зв’язок, що при хронічній формі призводить до неприємних і больових відчуттів. При правильному наклеюванні тейпа ми можемо підсилити або розслабити м’язи (збалансувати тіло), зафіксувати правильне положення тіла (сформувати нову звичку), що призведе до правильних паттернів і поліпшення якості життя людини.

comments powered by HyperComments