Трохи історії Кінезіотейпування

Трохи історії Кінезіотейпування

Японський хіропрактик Кензо Касі

Де і як з’явився метод та в зв’язку з чим став таким популярним?

Вигадав даний метод японський хіропрактик Кензо Касі. У 1970-х роках він в своїй практиці прийшов до висновку, що притискаючи тканини над больовою ділянкою, векторно розтягуючи шкіру в цьому місці можна домогтися полегшення болю (механічний вплив). Тоді він вирішив замінити свою руку на тейп, але він був тоді жорстким і ефект тривав недовго. Через час Кензо Касі замінив його на бавовну, яка еластична, що дозволило подовжити результат. Таким чином в 1973 році був створений кінезіотейп і розроблені концепції методики кінезіотейпування.

Кінезіотейп (kinesio – рух, tape – стрічка) – еластична гіпоаалергенная стрічка з бавовни і клею.

У 1979 році був створений перший опис методу і основи накладення аплікацій, а вже в 1982 році вийшла перша книга. Наступного року провідні телеканали Японії почали запрошувати на зйомки про дану технологію автора методу.

КінезіотейпуванняЗ 1985 року почалося проведення навчальних семінарів, майстер-класів, симпозіумів в Японії, Європі і США.

Але найбільше визнання кінезіотейпування отримало в 1988 році під час Олімпійських ігор в м. Сеул. Різнокольорові стрічки на спортсменах справили велике враження і високу оцінку, принісши позитивні результати при травматичних ситуаціях. І поширення пішло ще швидше.

У 1995 році кінезіотейпування було офіційно введено в алгоритми надання медичної допомоги, а також реабілітації спочатку в США, а потім і в Європі.

На пострадянському просторі метод почав поширюватися з 2000 року. На початку він використовувався в спорті і фізіотерапії, а потім все частіше почали застосовувати громадяни для усунення та профілактики болю в опорно-руховому апараті. Згодом почали бачити результат в неврології, педіатрії, косметології, ветеринарії. Діапазон можливості простого і такого легкого у використанні інструменту виявився дуже широким…

comments powered by HyperComments