Словами великих про остеопатію

Холістичний підхід

Сократ сказав: «Як можна приступити до лікування ока, не думаючи про голову, або лікувати голову, не думаючи про весь організм, так не можна лікувати тіло, не лікуючи душу». У властивій йому жартівливій манері творець остеопатії Ендрю Т. Стілл так пояснював суть холістичного підходу, на якому заснована остеопатична концепція: «Якщо ваша кішка кричить від болю, у вас є два варіанти вирішення цієї проблеми – або затулити їй пащу, або пройтися пальцями від її голови до хвоста, і тоді ви виявите, що наступили їй на хвіст. Ви знімаєте ногу з хвоста та, на цей раз, проблема кішки вирішена».

Рух

Авіценна казав: «Рух замінить всі ліки світу, але жодні ліки світу не замінять рухи». Ендрю Т. Стілл в свою чергу сформулював закон: «Перший прояв життя – це рух».

Пошук здоров’я

Стілл так визначав завдання лікаря: «Знайти здоров’я – ось в чому має полягати мета лікаря. Знайти хворобу може кожен». Джон М. Літтлджон розвинув думку свого вчителя: «В організмі завжди є тенденція до норми або реактивна вітальна сила, тобто фізіологічна здатність організму повернутися до норми, саме до неї ми повинні звертатися».

Медицина розумними руками

Творець краніальної концепції Вільям Г. Сатерленд зміг точно описати принцип остеопатичної пальпації: «Пальці остеопата думають, відчувають, бачать та розмірковують». Віола Фрайман розмірковує про мистецтво пальпації: «Остеопат (а також мануальний терапевт) повинен бути вічним студентом, бо кожен пацієнт є для нього джерелом нового та унікального досвіду. Студент, який поринає в цю подорож, в пошуки майстерності в мистецтві пальпації, прирікає себе на пригоду довжиною в життя».

Пошук істини

Кажуть, що остеопатія – це наука, яка використовується для лікування стражденного, Стілл підкреслював, що вона повинна спиратися на результат. Своїм учням він говорив: «Остеопат повинен бути розумним, розсудливим, люблячою істину людиною, ніколи не вимовляти ні слова, поки не переконається, що відшукав та може продемонструвати істину, яка, як він заявляє, йому відома. Він подібний до до коваля у наковальні. Коваль доводить свій розум роботою. Остеопат показує майстерність за підсумком своєї роботи». Звертаючись до майбутніх остеопатів, легендарна Віола Фрайман каже: «Будьте спокійні та компетентні. Запитуйте та Вам дадуть відповідь. Шукайте та будете винагороджені».

comments powered by HyperComments

  ПІБ

  Телефон

  Email

  Види послуг

  Додаткова інформація

  Натискання кнопки "Записатися" означає згоду з Політикою конфіденційності