Жили-були на світі звичайні чоловік та дружина. Звали дружину Олена, звався чоловік Іваном.

Повертався чоловік з роботи, в крісло біля телевізора сідав, газету читав. Дружина його, Олена, вечерю готувала. Подавала чоловікові вечерю та бурчала, що по будинку він нічого путнього не робить, грошей мало заробляє. Івана дратувало бурчання дружини. Але грубістю він їй не відповідав, лише думав про себе: «Сама – роззява неохайна, а ще вказує. Коли одружився тільки, зовсім іншою була – красивою, ласкавою».

Одного разу, коли дружина зажадала, щоб Іван сміття виніс, він, з небажанням відірвавшись від телевізора, пішов у двір. Повертаючись, зупинився біля дверей будинку та подумки звернувся до Бога:
– Боже мій, Боже мій! Незграбне життя у мене склалося. Невже до віку мені коротати з такою дружиною буркотливою та некрасивою? Це ж не життя, а муки суцільні.

І раптом почув Іван тихий голос Божий:
– Біді твоїй, син Мій, допомогти Я зміг би: прекрасну богиню тобі в дружини дати, але якщо сусіди зміни раптові у долі твоїй побачать, в здивування велике прийдуть. Давай зробимо так: твою дружину Я буду поступово змінювати, вселяти в неї богині дух та зовнішність покращувати. Але тільки ти запам’ятай, якщо хочеш жити з богинею, життя твоє гідне богині стати повинно.
– Дякую, Боже. Життя своє будь-який чоловік заради богині може змінити. Скажи мені тільки: зміни коли почнеш з моєю дружиною творити?
– Злегка Я зміню її прямо зараз. І з кожною хвилиною буду її на краще міняти.

Увійшов в свій будинок Іван, сів у крісло, взяв газету та телевізор знов включив. Та тільки не читається йому, не хочеться дивитися кіно. Кортить поглянути – ну хоч трохи змінюється його дружина?
Він встав, відкрив двері в кухню, плечем сперся об одвірок та став уважно розглядати свою дружину. До нього спиною вона стояла, посуд мила, що після вечері залишився.
Олена раптом відчула погляд та повернулася до дверей. Їх погляди зустрілися. Іван розглядав дружину та думав: «Ні, змін ніяких в моїй дружині не відбувається».

Олена, бачачи незвичайну увагу чоловіка та нічого не розуміючи, раптом волосся своє поправила, рум’янець спалахнув на щоках, коли запитала:
– Що ти, Іване, так дивишся на мене уважно?
Чоловік не придумав, що сказати, зніяковівши сам, раптом сказав:
– Тобі посуд може допомогти помити? Подумав чомусь я …
– Посуд? Мені допомогти? – тихо перепитала здивована дружина, знімаючи забруднений фартух, – так я його вже помила.
«Ну, треба ж, як на очах змінюється вона, – Іван подумав, – покращала раптом». І став посуд витирати.

На другий день після роботи з нетерпінням додому поспішав Іван. Ох, не терпілося подивитися йому, як поступово в богиню перетворюють його буркотливу дружину. «А раптом вже богині багато стало в ній? А я як і раніше ніяк не змінився. Про всяк випадок, прикуплю-ка я квітів, щоб в бруд обличчям перед богинею не вдарити».

Відкрилася в будинку дверь, та розгубився заворожений Іван. Перед ним Олена стояла в сукні вихідній, тій самій, що купив він рік тому. Зачіска акуратна та стрічка у волоссі. Він розгубився та ніяково простягнув квіти, не відриваючи погляду від Олени. Вона квіти взяла та охнула злегка, вії опустивши, зашарілася. «Ах, як прекрасні у богинь вії! Як лагідний їх характер! Як незвичайна внутрішня краса та зовнішність! ». І охнув в свою чергу Іван, побачивши стіл з приладами, що з сервізу, та дві свічки горіли на столі, та два келихи, та їжа ароматами божественними захоплювала.

Коли за стіл він сів, навпроти дружина Олена теж сіла, але раптом підхопилася, кажучи:
– Вибач, я телевізор для тебе увімкнути забула, а ось газети свіжі тобі придбала.
– Не треба телевізора, газети теж мені не хочеться читати, все про одне й те ж в них, – Іван відповів щиро, – ти краще розкажи, як день суботній, завтрашній хотіла б провести?

Зовсім сторопівши, Олена перепитала:
– А ти?
– Два квитки в театр з нагоди для нас купив. А вдень, можливо погодишся ти пройтися по магазинах. Раз нам театр доведеться відвідати, так треба в магазин зайти спочатку та сукню для театру для тебе гідну купити.
Мало не бовкнув Іван заповітні слова: «сукню, гідну богині», зніяковів, на неї глянув та знову охнув. Перед ним сиділа за столом богиня. Обличчя її сяяло щастям, та очі блищали.
«О Боже, які прекрасні все-таки богині! А якщо гарнішає з кожним днем вона, чи зможу я гідним бути богині? – думав Іван, та раптом, як блискавка його пронизала думка, – Треба встигнути! Встигнути, поки богиня поруч. Треба просити її та благати дитину від мене народити. Дитина буде від мене та від найгарнішою богині ».
– Про що задумався, Іван, або хвилювання бачу на твоєму обличчі? – Олена запитувала чоловіка.

А він сидів схвильований, не знаючи, як сказати про потаємне. І жарт – просити дитину у богині?! Такий подарунок Бог йому не обіцяв. Не знав, як про своє бажання сказати Іван, та встав, скатерку мнучи, та вимовив, червоніючи:
– Не знаю … Чи можна … Але я … сказати хотів … Давно … Так, я хочу дитину від тебе, прекрасна богиня.

Олена до Івана підійшла. З очей, наповнених любов’ю, щаслива сльоза на щоку червону скотилася. І на плече Івану руку поклала, диханням гарячим обпекла.
«Ах, яка ніч була! Ах, цей ранок! Цей день! О, яке прекрасне життя з богинею! »- думав Іван, другого онука на прогулянку одягаючи.

comments powered by HyperComments

  ПІБ

  Телефон

  Email

  Види послуг

  Додаткова інформація

  Натискання кнопки "Записатися" означає згоду з Політикою конфіденційності