Хороший психолог

art-kouch-1Хто такий психолог? Якими незвичайними здібностями він володіє, щоб впливати на вас з метою вашої зміни? Які техніки він використовує для мотивування? Навіщо люди йдуть до психолога?

Багато хто думає, що психолог відкриє їм очі, вважаючи їх своєрідними людьми, що володіють неймовірною силою.
Вони чекають, що психолог дасть їм чіткий план дій, слідуючи якому, вони тут же зміняться. Інші чекають порад і рекомендацій щодо вирішення кожної з їх проблем. Чекають того, що їм вкажуть: «Ось тут – ваше слабке місце!».
Але можна подивитися на це з іншого боку. Психолог нічого цього вам не дасть!

А навіщо взагалі ходити до психолога? – запитаєте ви.
Одже, по черзі:
1) Психолог-консультант – людина, що володіє певними знаннями про проблеми життя і діяльності людей, що допоможе йому розібратися і в ваших проблемах.
2) Психолог не може чітко структурувати все, що відбувається з вами, він тільки будує версії допомоги вам за певними фактами з розмови з вами.
3) Психолог намагається виявити корінь проблеми в нас самих, саме тому, чисто теоретично, він не робить ніякої роботи! Роботу робимо ми самі! Тільки – за допомогою психолога

Розглянемо ті ж моменти, лише з тією зміною, що в ролі психолога будуть близькі друзі:
1) Друзі знають нас довгий час. Вони часто перебувають поруч. Саме тому вони зможуть допомогти краще в випадках, коли проблеми пов’язані з особистим життям, наприклад. Вони пропускають все через досвід років знайомства з нами!
2) Ваші друзі, припустимо, не знають професійних секретів психології та її технік. Вони не знають тонкого підходу до певної проблеми. Вони будуть давати вам поради, виходячи з власного досвіду і власних упереджень.
3) Кращий друг прокоментує відносини з дівчиною з власного досвіду спілкування з дівчатами. Сором’язлива людина прокоментує відносини з іншими людьми з точки зору своїх поглядів. І у кожного буде своя точка зору, яку вони будуть вам нав’язувати. Іноді такі поради можуть вам тільки нашкодити!
4) Бувають випадки, коли друзі настільки віддані нам, що, жаліючи нас, бояться злякати, шокувати, образити. Саме в цих випадках їх поради будуть неефективними, тому що засновані на невірних фактах. Психолог-консультант же, навпаки, не буде вибирати фраз, які вам хотілося б чути. Він буде вибирати ті фрази, які потрібно говорити в такій ситуації. Даватиме ті поради, ефективність яких доведена багатьма практиками.

Підведемо підсумок:
Наші друзі, безумовно, люблять нас і готові підтримати будь-якої хвилини. Вони бояться засмутити нас, розладнати, розлютити або образити.
Вони дивляться на наші проблеми, виходячи з досвіду, отриманого ними самими. При цьому, їх манера життя не може збігатися з нашою, саме тому їх поради, найчастіше, мають низьку ефективність. Адже проблема прихована саме в вас!

Психолог-консультант керується власним професійним досвідом, а також досвідом багатьох інших фахівців, ефективність яких підтверджена багатьма практиками та дослідженнями. Психолог не даватиме якихось конкретних порад, він буде намагатися знайти відповідь на рішення проблеми в вас самих. Робота з психологом – це ретельна спільна робота з вивчення власного внутрішнього світу і чіткої роботи над собою.

Види

  • Індивідуальне психологічне консультування;
  • Сімейне психологічне консультування;
  • Групове психологічне консультування;
  • Професійне (кар’єрне) психологічне консультування;
  • Мультикультурне психологічне консультування;
  • Дитячо-юнацьке психологічне консультування;
  • Тренінги, семінари.

Додаткова інформація

price

comments powered by HyperComments