Масаж і пізній післяпологовий період

Масаж і пізній післяпологовий період

Массаж и поздний послеродовой период

Багато фізичних і душевних сил втрачає жіночий організм під час пологів, як під час природних, так і під час кесаревого розтину. Молоді мами після пологів обов’язково відвідують гінеколога, але не кожна подумає записатися до масажиста. І зовсім даремно: адже масаж під час пізнього післяпологового періоду допомагає швидше відновити організм, поліпшить загальний стан жінки, прискорить регенерацію пошкоджених тканин, а також це відмінний засіб в боротьбі з післяпологовою депресією.

Фахівці вважають, що післяпологовий відновлювальний масаж можна починати не раніше ніж через 2-3 тижні після природних пологів.

У разі кесаревого розтину – не раніше 6 місяців. Але можна застосовувати легкі погладжування і м’які розминання – вже через 3-4 тижні, це дуже важливо. Втім – як і будь-який ніжний, делікатний дотик.

Особлива увага приділяється передній черевній стінці, тому що масаж здатний відновити м’язовий тонус і повернути підтягнутий живіт молодим мамам.

Безсумнівно, відновлювальний масаж надає істотний вплив на суглоби, особливу увагу важливо приділити суглобам хребетного стовпа, оскільки він піддається більшому навантаженню в період виношування плоду, під час пологової діяльності і в післяпологовому періоді. Масаж покращує кровопостачання суглобів, усуває застійні явища, зміцнюючи сумочно-зв’язковий апарат.

Записатися на масаж

comments powered by HyperComments