Лямбліоз

Лямбліоз

Лямбліоз

Лямбліоз відноситься до паразитарних захворювань, збудники яких ведуть залежний спосіб життя за рахунок хазяїна (людини та деяких тварин). В організмі людини лямблії зустрічаються у вигляді двох форм – вегетативної (активна) та цист (неактивна). Життєздатність цист лямблій у вологому середовищі дуже висока (до 70 днів), тому поширеність цього захворювання висока.

Лямбліоз Найчастіший шлях зараження – вода, харчові продукти, що містять цисти лямблій. Лямблії можуть передаватися від людини до людини, при наявності фекальних забруднень навколишніх предметів. Шлях зараження фекально-оральний та контактний. З урахуванням стійкості цист лямблій до впливу зовнішнього середовища, особливо з порушенням правил особистої гігієни, є високий ступінь ймовірності зараження всіх членів сім’ї, дітей в дошкільних та шкільних дитячих колективах. Звертає на себе увагу те, що у всіх дітей, що мають звичку, тримати палець у роті, гризти нігті, олівці, ручки та ін. в 100% виявляються лямблії. Розмножуються лямблії в епітелії дванадцятипалої кишки та початковому відділі тонкої кишки, де всією своєю поверхнею лямблії всмоктують продукти розщеплення харчових речовин, таким чином вступають в конкурентні відносини з організмом людини за продукти харчування.

Під час масивної інвазії лямблій та бурхливому їх розмноженні в кишківнику, особливо при нераціональному харчуванні, швидко розвивається дисбактеріоз кишківника, з пригніченням власної корисної мікрофлори та зростанням грибів, найпростіших та патогенних бактерій. Дуже часто при лямбліозі зустрічається дискінезія жовчовивідної системи, розвивається хронічне уповільнене запалення кишківника.

За даними літератури, можна стверджувати, що в останні десятиліття скрізь, при постійному впливі несприятливих факторів навколишнього середовища, які різко змінюють опірність організму, мають місце умови для посилення патогенного впливу лямблій на всі системи організму. Якщо раніше існувало таке поняття як «лямбліоносіння», яке передбачало адаптацію організму людини до паразита без ушкоджуючих його впливів (щодо спокійного співіснування), то в сучасних умовах, при різкому зниженні імунітету лямблії практично завжди викликають розвиток захворювання, з вираженою ендогенною інтоксикацією та різноманітною патологією.

Тому серйозність цієї проблеми в сучасних умовах не викликає сумнівів. Лікування лямбліозу передбачає три основні етапи.

Перший етап — лікування спрямоване на ліквідацію ендотоксикозу, механічне видалення лямблій, підвищення захисних сил організму. Тривалість етапу від 2 до 4 тижнів в залежності від ступеня вираженості ендотоксикозу. На даному етапі комплекс заходів включає: дієту та режим харчування, спрямований на створення умов, що погіршують розмноження лямблій та введення продуктів, що є харчовими сорбентами – каші, висівки, печені яблука, груші, сухофрукти, овочі, брусниця, журавлина, рослина олія, зі значним обмеженням вуглеводів, особливо цукру.

Другий етап передбачає медикаментозне антипаразитарне лікування, а третій – підвищення імунітету та створення умов, що пригнічують розмноження лямблій в кишківнику.

Щодо того, варто чи ні використовувати лікарські препарати, однозначної відповіді немає, оскільки ситуації бувають різні, вираженість лямбліозу, як і реактивність організму – індивідуальні. Річ у тім, що в будь-якому випадку – основне лікування повинно бути спрямоване на зміцнення імунітету – це дуже важливо, оскільки далеко не завжди лямбліоз можна вилікувати остаточно, але якщо організм має високу реактивність – можна «відносно мирно співіснувати» з лямбліями (навіть, якщо лямбліоз і вилікується – специфічний імунітет проти лямблій не високий та не стійкий, а ймовірність повторного зараження в сучасних умовах досить велика); по-друге, дуже важливо відновити нормальну роботу кишківника та обов’язково підтримувати зростання нормальної мікрофлори – це також важливо, оскільки нормальна мікрофлора забезпечує місцевий імунітет на рівні кишківника, та лямблії, що потрапляють в організм можуть просто пройти транзитом, не затримуючись в організмі (й не тільки лямблії), до того ж при проведенні проти паразитарних заходів важливо, щоб лямблії швидко виводилися з організму та не затримувалися (навіть в «стані напівнепритомності») в кишківнику; по-третє, важливо підтримувати печінку та нормальну роботу жовчного міхура, щоб забезпечити нормальне травлення та нейтралізацію токсинів (печінка основний дезінтоксикаційний орган).

До кого необхідно звернутися:

Вас щось турбує? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію про лямбліоз, її причини, симптоми, методи лікування та профілактики, хід перебігу хвороби та дотримання дієти після неї? Або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря – Центр Здоров’я, Краси та Успіху «The Vesnina Group» завжди до Ваших послуг!

Як звернутися в клініку:

067-308-70-80
093-743-56-99
099-308-70-80

м. Харків, пр-т Московський, 257, метро Палац Спорту (Маршала Жукова), «НДІ Кондиціонер», 3 поверх, режим роботи з 08-00 до 22-00. БЕЗКОШТОВНА парковка. Попередній запис обов’язковий!

Ми підберемо Вам зручний день та час візиту до фахівця.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов’язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря.

Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров’я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомам захворювань та не усвідомлюють, що ці захворювання можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже вилікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви – так звані симптоми захворювання. Визначення симптомів – перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшній хворобі, але й підтримувати здоровий дух у тілі та організмі в цілому.

comments powered by HyperComments