Лікування п’яткової шпори

Лікування п’яткової шпори

Пяточная шпораП’яткова шпора – це плантарний фасцит, запально-дегенеративне захворювання м’яких тканин, що оточують п’ятковий бугор п’яткової кістки у місці прикріплення сухожиль м’язів: короткого згинача пальців та квадратної м’язи стопи. Найчастіше фасцит (п’яткова шпора) поєднується з запаленням самої надкісниці – періоститом, який виникає через локальне підвищення навантаження та мікровідшаровування надкісниці. Місце мікроторавм запалюється та відбувається осифікація вогнища запалення, в результаті чого й виникають екзостози – самі кісткові вирости, так звані п’яткові шпори. Основним симптомом п’яткової шпори – плантарного фасциту – є біль в області п’яти, яка виникає або посилюється при перенесенні ваги тіла на хвору ногу. Виникає п’яткова шпора найчастіше у людей з надмірною масою тіла, із затримкою рідини в організмі та уповільненим виведенням солей, з поздовжньою плоскостопістю.

При поєднанні вищевказаних факторoв, при зростаючому навантаженні на місця прикріплення м’язів стопи, при постійному мікротравмуванні сухожилля та надкісниці хронічне запалення призводить до утворення розростань надкісниці та часткової осифікації сухожиль – п’яткової шпори. Додатковим фактором, що підсилює болючі прояви при п’ятковій шпорі, є зтоншення шару підшкірної жирової клітковини в п’яті, яка грає роль природного амортизатора при ходьбі та хронічне запалення м’язів, що підтримують звід стопи. Наявність синдрому п’яткової шпори без інтенсивного утворення кісткових наростів може свідчити про приховану інфекцію – зокрема хламідіоз. Фактором у виникненні плоскостопості і, як наслідок, п’яткової шпори, є попереково-крижовий остеохондроз з розвитком хронічного запалення сідничного нерва – ішиасу.

Для уточнення діагнозу п’яткова шпора Ви можете звернутися в наш центр до лікаря ортопеда – травматолога для обстеження, щоб виключити інші захворювання, схожі за симптоматикою з п’ятковою шпорою, прояви яких можуть також призводити до появи болів в п’ятці. Перш за все, необхідно зробити рентгенівський знімок, на якому буде видно сама п’яткова шпора (в тому випадку, якщо хвороба зайшла далеко та кісткові утворення п’яткової шпори вже сформувалися). Рентгенографія також допоможе відрізнити п’яткову шпору від перелому п’яткової кістки. При обстеженні необхідно виключити наявність ревматичних захворювань – ревматоїдного артриту, синдрому Рейтера та виразкової хвороби шлунку. Для цього необхідно здати кров на біохімічне дослідження – виявлення ревматоїдних факторів. Ці захворювання зустрічаються набагато рідше, ніж п’яткова шпора.

Рекомендовані процедури при лікуванні п’яткової шпори:

Лікувальний масаж
Масаж стоп
Тейпування
Остеопатичний масаж
Остеопат

comments powered by HyperComments