Колаген

Колаген

Колаген

Ниткоподібний (фібрилярний) білок, який є в складі всіх тканин організму. Коли мова йде про нього, ми звикли асоціювати його зі словами “молодість” і “краса”. Ця речовина входить в основу “будівництва” суглобів, сухожиль, кісток, нігтів, волосся та шкіри. Саме тому замолоду наші тканини такі пружні і міцні. Крім того, колаген формує венозні, артеріальні і капілярні стінки.

Назва походить від грецького слова kolla – “клей”. Варто зауважити, що це не випадково: основна функція колагену “склеювати” між собою склади тканин. Але поступово з віком запас колагену вичерпується, і спостерігаються ознаки старіння (зморшки, в’ялість шкіри, целюліт, біль у суглобах), синтез білка сповільнюється вже у віці 25 років. На щастя існує безліч способів зберегти необхідний рівень колагену.

В першу чергу дуже важливо звернути увагу на раціон харчування, зловживання швидких вуглеводів (солодкі вироби, фаст фуд і т.д.) робить згубну дію в синтезі цього цінного білка. Їжа повинна бути багата білками і вітамінами (яйця, сир, м’ясо, горіхи, фрукти, овочі, зелень), все це необхідно для ендогенного виробництва колагенових молекул.

У косметології виробляють безліч гелів, масок і кремів на основі колагену. Їх використовують безпосередньо на проблемних ділянках шкіри для боротьби з целюлітом і в’ялістю. Розроблено спеціальні методики антицелюлітного обгортання тіла за допомогою колагенових масок, які живлять шкіру ззовні, надаючи їй гладкість, пружність і блиск. Але важливо відзначити що б в складі косметики була гіалуронова кислота, оскільки екзогенний спосіб харчування шкіри колагеном менш ефективний.

Для підтримки Вашої природної краси в Нашому Центрі пропонуємо Вам:

comments powered by HyperComments