Ішіас. Лікування за допомогою остеопатії

Ішіас. Лікування за допомогою остеопатії

Лікування ішіасу за допомогою остеопатії

Ішіас (ішіалгія, попереково-крижовий радикуліт) – неврит сідничного нерва. Виявляється болями по ходу сідничного нерва, гіпотрофією м’язів зі зниженням сили, ахіллового рефлексу.

Сідничний нерв – є одним з найдовших і великих в складовій структурі організму. Він починається у крижового сплетіння і продовжується через сідницю і всю ногу до пальців стопи. Відповідає за функцію органів малого таза.

Основні симптоми ішіасу

  • Приступоподібні, різкі, пекучі болі задньої поверхні ноги
  • Постійний біль в хронічній формі
  • М’язова слабкість
  • Порушення сенсорних і рухових функцій нижніх кінцівок (оніміння в ногах, вимушене положення)

Зазвичай ішіас проявляється в односторонньому вигляді. Характерна зміна конфігурації поперекової області: лордоз сплощений, мають місце кіфоз і сколіоз, м’язи поперекової області спазмовані, особливо паравертебральні – “симптом віжок”. Типовий больовий синдром Розі – посмикування окремих м’язових волокон великого сідничного м’яза при пальпації в області крижів.

Синдром грушовидної м’язи виникає в результаті здавлення судинно-нервового пучка між грушоподібним м’язом і крижово-остистою зв’язкою.
Клінічно виявляються: хворобливість під час пальпації точок з’єднання грушовидного м’яза до внутрішньої поверхні великого вертіла, до нижньої капсули крижово-подвздошного зчленування і симптом Бонні (поява болю при згинанні і приведенні ноги до живота).

Причини виникнення ішіасу

Запальний процес або защемлення сідничного нерва з таких причин:

  • Травми
  • Хребетні зміщення (спондилолістез)
  • Міжхребцеві грижі
  • Переохолодження
  • Хребетні пухлини
  • Хребетні остеофіти

Остеофіт – кістково-тканинний патологічний наріст. Це крайове розростання кістки внаслідок порушення обміну кальцію в кістковій тканині, або як результат деформуючих навантажень.

Остеопатичний підхід лікування

Перевага остеопатії полягає в безмедикаментозному лікуванні багатьох патологій опорно-рухового апарату. Безпечні та ефективні прийоми спрямовані на пошук джерела хвороби в попереково-тазовій області.

Лікар-остеопат виконує спеціальну методику на відновлення кровопостачання, іннервації і біомеханіки області таза та інших взаємопов’язаних органів і тканин. Ця скелетно-м’язова мобілізація дозволяє розслабити м’язи і розробити суглоби в достатній мірі для того, щоб уникнути подальшого защемлення сідничного нерва.

Час лікування часто залежить від ступеня ускладнення даного захворювання. Так само остеопатичне лікування ішіасу рекомендується вагітним жінкам, оскільки багато препаратів під час виношування плоду протипоказані.

Так само, остеопатичні техніки добре поєднуються і доповнюються тейпуванням, лікувальлним, іспанським та 3д масажами.

Будьте Здорові!

comments powered by HyperComments