Гомеопатія – це метод медикаментозного лікування, який застосовує мінімальні дози препаратів, які призначаються за законом подібності.

Історія виникнення

Його створив і детально розробив німецький лікар, учений-енциклопедист Самуель Ганеман (1755-1843) в кінці 1807 року. Фундаментальні ідеї гомеопатії виникли у Ганемана, коли він перекладав медичний трактат шотландського лікаря і хіміка Вільяма Каллена на німецьку мову. Ганеман сумнівно поставився до ідеї Каллена застосовувати хінне дерево як ліки для лікування малярії та він вирішив випробувати на собі, що виникне якщо прийняти всередину кору хінного дерева. В результаті з’явилися симптоми аналогічні малярії: жар, озноб, суглобові болі. В остаточному підсумку, Ганеман зробив висновок, що у здорових людей ефективні препарати викликають симптоми захворювань. Він розробив техніку виготовлення препаратів з високим розведенням речовин, дози яких надають лікувальну дію.

«Подібне лікується подібним» – головний принцип гомеопатії. Як було сказано раніше, мінімальні дози токсичних речовин надають цілющі властивості на уражений організм людини.

Коротко про склад препаратів

Гомеопатичні препарати складаються з різноманітних компонентів. Це можуть бути мінерали, отрути, рослини, екстракти, ноозоди та ін. Ліки виготовляють за особливою (рідко- і твердофазною) технологією. Техніка приготування гомеопатичних ліків називається потенціювання або динамізація (зменшення вмісту вихідної речовини в препараті при певних умовах). Гомеопатичні ліки виготовляють у формі порошків, таблеток, пігулок (крупинок, кульок, гранул), крапель, мазей, супозиторіїв, рідин для розтирання (оподельдок), розчинів для ін’єкцій. Найбільш поширеними є солодкі крупинки – молочний цукор, просочений розчином лікарської речовини.

Практика класичної гомеопатії

Правильний вибір одного гомеопатичного засобу це велике мистецтво, і якість процесу залежить від знань, досвіду та вмінь лікаря.

Найважливішу роль відіграє психологічна сумісність лікаря і пацієнта: від неї здебільшого і залежить перебіг терапії та одужання. Пацієнт повинен відчувати себе комфортно з лікарем.

У гомеопатії важливо відстежувати послідовність і час зміни симптомів. Відповідальний фахівець обов’язково буде цікавитися ефективністю призначеного лікування.

Сучасний лікар-гомеопат може порадити пройти інструментальну діагностику, зробити аналізи, при необхідності призначити негомеопатичні препарати, а також працювати в парі з остеопатом, психологом, краніосакральним терапевтом, масажистом і іншими фахівцями.

Особливості застосування препаратів

Дуже важливо прийняти той факт, що просте вживання препаратів не є основою одужання організму. Результат залежить від підходу лікаря-гомеопата. З огляду на явні симптоми захворювання, кваліфікований фахівець приймає увагу на сумісність і дозування призначених ліків. Пошук досвідченого лікаря має велике значення звертаючись до методик гомеопатії.

Записатися на прийом

Ісаков Олексій Миколайович - лікар вищої категорії, клінічний імунолог, алерголог, гомеопат, мануальний терапевт, остеопат

У нашому Центрі веде прийом лікар гомеопат, імунолог з досвідом роботи більше 20 років – Ісаков Олексій Миколайович – Лікар вищої категорії, клінічний імунолог, алерголог, гомеопат, мануальний терапевт, остеопат.

Гомеопатія працює як стимулятор внутрішніх сил організму (як при вакцинації), закликаючи до роботи імунну систему. Іноді може бути кілька днів спостереження погіршення клінічної картини. Це можуть помилково сприйняти як ускладнення. Однак такий ефект є показником позитивної системи лікування. Після цього роблять невелику паузу в лікуванні, потім поновлюють з більш низьким дозуванням.

comments powered by HyperComments

  ПІБ

  Телефон

  Email

  Види послуг

  Додаткова інформація

  Натискання кнопки "Записатися" означає згоду з Політикою конфіденційності