Тверда мозкова оболонка – Остеопатія та Краніосакральна терапія

Тверда мозкова оболонка – Остеопатія та Краніосакральна терапія

Тверда мозкова оболонкаОдна з головних структур, з якої працює Остеопат та Краніосакральний терапевт.

Тверда мозкова оболонка (ТМО, dura mater) – фіброзна тканина, яка огортає, як “мішок” головний, спинний мозок та спинномозкову рідину (ліквор). Таким чином не дозволяє поширитися ліквору в навколишнє середовище заздалегідь, тому що він виконує важливі функції в організмі. ТМО є пластичною, гнучкою та в міру розтяжною оболонкою, що нагадує форму головастика. За рахунок таких якостей дана структура є цілісною та заснована на динамічній рівновазі. Завжди зберігається баланс, якщо в одному місці відбувається перерозтягнення її, то в іншому навпаки стиснення. Саме за рахунок цього принципу чуйні руки остеопата можуть виявити “дисфункцію” в конкретному місці та усунути її за рахунок сили самої людини (організм – система, що самовідновлюється).

Твердая мозговая оболочка

Остеопат Харків

Тверда мозкова оболонкаТМО вистилає зсередини череп та щільно зростається з його кістками. Також утворює перетинки між головними півкулями мозку та мозочка, оточує венозні синуси, систему шлуночків, де продукується ліквор, кріпиться в місці виходу з порожнини черепа до верхніх шийних хребців, другому поперековому хребцю та зростається з окістям куприка. Тому при порушенні нормальної рухливості кісток черепа, таза, внаслідок різних обставин (родові травми, удари, аварії, інфекції та т.д.), відбуваються зміни натягу в різних місцях Твердої мозкової оболонки, що призводить до погіршення циркуляції спинномозкової рідини.

ЛікворЛіквор (спинномозкова, цереброспинальна рідина) – прозора рідина, яка циркулює навколо головного та спинного мозку в просторі, яке оточує ТМО як “мішок” (якщо бути точніше, то в субдуральному та субарахноїдальному).Виробництво відбувається в шлуночках мозку (в центрі черепа), проходячи систему шлуночків та водопроводу через отвір потрапляє навколо мозку, а потім всмоктується назад в систему венозних синусів, які також знаходяться всередині черепа. Звідти венозна кров уже виходить з голови через яремний отвір по яремній вені та впадає в підключичну вену, а далі в серце та розноситься по всьому тілу.

Тверда мозкова оболонкаТверда мозкова оболонкаТверда мозкова оболонка

Ось тому дуже важливим є нормальний рух рідини в даній області, щоб не було застою (так виникає часто підвищений внутрішньочерепний тиск з усіма наслідками, наприклад).

Призначений ліквор для декількох важливих моментів:

  • служить амортизацією для мозку, щоб нервові тканини не відчували будь-які зміни людини в просторі, як поступових, так і різких та не змінювало передачу та сприйняття імпульсів;
  • живить головний та спинний мозок, нерви;
  • транспортує життєво важливі біологічно активні речовини;
  • очищає вже відпрацьовані елементи метаболізму;
  • регулює мозковий кровообіг.

Школа остеопатії

У зв’язку з цим дуже важливо, щоб не було ніякого порушення в просуванні по всьому шляху. Тому що виникають психологічні та неврологічні зміни у всьому організмі. У зв’язку з різними причинами можливе створення дисфункцій (порушень) у твердій мозковій оболонці, що призводить до зміни натягу по всій структурі, а потім до обмеження руху рідини (часто в зовсім іншому місці від першопричини, де виникають клінічні симптоми, в зв’язку з перерозподілом сили натягу ТМО). Тому важливо повністю відновити всю систему та нормальну циркуляцію спинномозкової рідини.

У Центрі здоров’я, краси та успіху The Vesnina Group Ви можете не тільки відвідати сеанс остеопатії та краніосакральної терапії, а й пройти навчання за цими напрямками в Школі остеопатії!

comments powered by HyperComments