Розвивальні ігри з дитиною до 1 року

Розвивальні ігри з дитиною до 1 року

Розвивальні ігри з дитиною до 1 року1 місяць

Посміхаємося

Посміхаючись, повільно переміщуйте ваше обличчя вправо та вліво, щоб дитина могла стежити за вашими рухами. Те ж можна виконати, використовуючи яскраві іграшки.

Такі різні звуки

Познайомте малюка з різноманітними звуками: дзвоном брязкальця, мелодією музичної шкатулки. Поступово наближайте та віддаляйте від нього джерело звуку.

Знайти джерело

Покладіть малюка на живіт та подзвенить брязкальцем, щоб він трохи підняв голову в пошуках звуку.

2 місяці

Дізнайся, помацавши

Вкладіть в руку дитини невеликий предмет або іграшку з пластмаси, потім замініть його на м’яку ганчірку, потім на вологу серветку, далі може слідувати м’який предмет та ін. Міняйте предмети, поки малюку не набридне.

Цей монохромний світ

Оточіть малюка іграшками та предметами з чорно-білими візерунками. Це можуть бути смуги, чорні точки на білому тлі, шахова дошка, силуети на тлі. Він буде з інтересом розглядати орнамент та тренувати зір. Розмістіть іграшки та предмети так, щоб дитині було зручно розглядати їх, та періодично змінюйте на нові.

3 місяці

Звукова солідарність

Коли дитина налаштована на спілкування та постійно вимовляє звуки (активно лепече), приєднайтеся до неї та вчіть її новим звукам, закликаючи до наслідування.

Летимо на літаку

Покладіть дитину животом собі на руку та політайте по кімнаті, видаючи гучне дзижчання.

Танцюємо

Увімкніть музику, візьміть дитину на руки та потанцюйте разом.

Працюємо ногами

Покладіть дитину на спину та порухайте швидко її ногами під ритмічні віршики в тему.

4 місяці

Витріщалки

Впіймайте погляд малюка та повільно нахиляйте свою голову в сторону – малюк поверне свою. Поверніть дитину на бік, і вона поверне голову, щоб знову бачити ваше обличчя.

Хованки

Накрийте свою голову хусткою та запитайте: «Де мама?». Зніміть хустку та покажіться малюку: «Ось мама!». Потім сховайтеся знову.

Здобич

Тримайте, похитуючи, іграшку перед обличчям малюка, але на невеликій відстані. Нехай схопить її, як свою здобич.

5 місяців

Тягнемо потягнемо

Зверніть увагу дитини на ваше волосся. Коли вона вхопить вас за пасмо, голосно скажіть “Ай!”. Граючи так, дитина почне дізнаватися причинно-наслідкові зв’язки.

Катання на валику

Покладіть під живіт малюка м’який, але пружний валик так, щоб, відштовхуючись ногами, дитина могла перекочуватися на ньому вперед та назад. Обов’язково страхуйте дитину під час таких катань!

Міні-театр

Розіграйте за допомогою іграшок невеликі сцени. Наприклад, ведмедик йде по ліжку, падає, ховається, знову з’являється.

По купинах

Посадіть малюка до себе на коліна та на кожен ударний склад похитуйте дитину вгору та вниз під відомий “сюжет” про купини, доріжки та ямку.

6 місяців

Мистецтво навколо

Оточіть дитину різними зображеннями. Нехай це будуть малюнки, фотографії, репродукції картин. Час від часу оновлюйте колекцію.

Мішок сюрпризів

Складіть різні дрібні предмети в мішечок або коробочку та запропонуйте малюку витягувати вміст. Уважно вивчіть разом кожну річ, супроводжуючи вивчення розповіддю про неї та демонстрацією її призначення.

Вічний двигун

Повторюйте гральні дії: з гірки з’їжджає машинка та знову на неї заїжджає, з-за ширми з’являється та ховається іграшка.

Міні-спектаклі

Розіграйте маленькі спектаклі. Ось йде ведмідь, а назустріч йому їде зайка на машинці. Сів ведмідь в кузов та поїхали звірята в ліс за горіхами.

7 місяців

Знайомство

Разом з малюком відкрийте книгу з великими ілюстраціями. Показуючи на малюнок, запитаєте «Хто це?». Трохи почекайте та самі дайте відповідь: «Ведмедик», вкажіть на наступний малюнок.

Чекаю відповіді

Сядьте навпроти малюка та штовхніть до нього великий м’яч. Зачекайте, поки дитина зробить те ж саме.

Хто в відображенні

Піднесіть дитину до дзеркала, покажіть, де у неї очі, ніс, рот.

До речі, в цьому віці іграшки як такі дитину мало цікавлять. Зате їй дуже подобається все те, що можна зім’яти – папір, целофан, фольга.

8 місяців

Гав та мяу

Познайомте малюка з мовою тварин. Покажіть на зображенні кішку і запитайте: «Як каже киця?». Трохи почекайте та самі дайте відповідь: «Мяу». Покажіть дитині, як каже собака, жаба, курча, сова та ін.

До мети

Покладіть недалеко від дитини цікаву іграшку та спонукайте малюка доповзти до неї. Коли дистанція буде подолана, похваліть його, дайте час трохи пограти зі здобиччю. Потім покладіть іграшку трохи далі – так малюк буде долати все великі та великі відстані.

9 місяців

Ефект матрьошки

Дайте малюку предмети різної величини та покажіть, як складати маленькі речі в великі. Наприклад, складіть маленькі стаканчики в коробку та покажіть, що навпаки зробити неможливо.

На повну

Дайте дитині в руки пару невеликих сковорідок або кришок від каструль та покажіть, як можна в них стукати.

Туди сюди

Поставте перед малюком дві склянки, налийте в одну з них воду та перелийте її в іншу склянку, а потім назад.

10 місяців

З хаосу до ладу

Добре знайомі дитині іграшки та речі покладіть перед нею обличчям донизу або перегорнувши їх догори ногами. Нехай малюк покладе речі так, як вони повинні бути.

Початок творчості

Покладіть перед дитиною блокнот та намалюйте на аркуші простий малюнок – ялинку або сонечко. Дитина зрозуміє, що олівець залишає на папері слід. Потім вкладіть олівець в дитячу руку, нехай спробує сама.

Дістати та знешкодити

Зберіть невеликі клапті від різних тканин. Складіть їх в коробочку або мішечок та дайте малюку витягувати клаптики по одному та уважно вивчати.

Стрибальний рефлекс

Тримаючи дитину під пахвами, допоможіть їй невисоко підстрибувати на місці, промовляючи «стриб-скок». Потім зробіть перерву та повторіть. Скомандуйте «стриб-скок», коли малюк просто стоїть – він сам почне підстрибувати.

11 місяців

Зовні та всередині

Покладіть іграшку малюка в коробку або прозору пластикову пляшку та покажіть, що предмет можна діставати з ємності, а потім знову ховати. Нехай спробує сам.

Полюбляєш кататися…

Прив’яжіть кілька різних предметів та іграшок на довгі мотузочки та закріпіть їх на високому стільчику малюка. Покажіть дитині, як потрібно тягнути за нитки, щоб витягти що-небудь цікаве.

Засоби зв’язку

Скрутіть з картону трубу, піднесіть один кінець до дитини, а в інший промовте з малюком. Потім дайте дитині можливість самій промовити що-небудь в рупор.

12 місяців

Де дзвенить?

Сховайте предмет що видає гучний звук (наприклад, будильник) під подушку, в ящик столу або під ліжко та попросіть дитину знайти його. Малюк з цікавістю візьметься шукати предмет за звуком.

Час історій

Розповідайте дитині маленькі казки, такі як «Колобок», «Ріпка», «Курочка ряба». Згодом малюк почне сам озвучувати героїв казки та їх дії.

Перетворення

Поставте перед дитиною дві мисочки, в одну з яких насипте горох або родзинки. Покажіть малюку, як перекладати дрібні предмети з однієї миски в іншу.

Естафета

Натягніть між двох стільців або інших меблів м’яку мотузочку або гумку. Піднімаючи та опускаючи її, продемонструйте малюку, як він може переступати, підлазити та проповзати під мотузкою. Влаштуйте веселі змагання.

comments powered by HyperComments